Savās mājās Ķīnas ratiņkērlingisti kļūst par divkārtējiem olimpiskajiem čempioniem

Šodien, 12.martā Pekinas Ziemas paralimpisko spēļu ratiņkērlinga turnīrā tika aizvadīta galvenā cīņa – cīņa par zelta medaļām un olimpisko čempionu titulu. Pēc vienkāršas spēles mača sākumā, otrajā pusē Ķīnas izlase sāka spēlēt agresīvāk, liekot Zviedriem kļūdīties. Šīs kļūdas deva iespēju Ķīnai tikt pie vairāku punktu endiem, kas atnesa uzvaru ar 8:3 un ļāva atkārtot 2018.gada Phjončhanas paralimpisko spēļu sasniegumu – zelta medaļas.


Pasaules rangā Ķīna atrodas pārliecinoši pirmajā vietā, bet Zviedrija ir tikai 8.vietā. Tomēr pamatturnīrā, kad Ķīna tikās ar Zviedriju turnīra otrajā spēlē, ar 5:1 pārāki bija zviedri. Toties pēc šī zaudējuma Ķīnas izlase guva visas uzvaras līdz pat finālam.

Izšķirošo cīņu komandas uzsāk ļoti piesardzīgi bez sargiem, ar “take out” metieniem. Tukša māja paliek arī pēc visiem izmestajiem akmeņiem, Ķīnai nonullējot pirmo endu. Arī otrā enda scenārijs tāds pat kā pirmajā, bet šoreiz Ķīnas izlase nolemj ar pēdējo akmeni paņemt vienu punktu, iemetot to tukšajā mājā. Spēles zīmējums nemainās arī visa trešā enda laikā, zviedriem pēc “take out” metiena paņemot vienu punktu (1:1).

Ceturtais ends iesākās tā pat kā visi trīs pirmie endi, līdz beidzot Ķīnas izlase, pēc metienu izpildīšanas tuvu 100%, kļūdās “take out” metienā. Tas dod iespēju zviedriem piespiest ķīniešus uz vienu punktu, iemetot otru savu akmeni mājās. Arī pēdējā metienā Ķīnas skips kļūdās, izsitot tikai vienu no Zviedrijas akmeņiem, pašiem izrullējot ārā no mājās, kas ļauj zviedriem vienu punktu nozagt (2:1).

Ķīnas izlase pēc zaudētā punkta piekto endu uzsāk agresīvi. Enda beigās Zviedrija pieļauj ļoti rupjas kļūdas, kas ķīniešiem ļauj izcīnīt četrus punktus (5:2), lai gan ar pēdējo metienu varēja iegūt pat piecus. Sestajā endā Zviedrijas centienus atspēlēt zaudētos punktus sekmīgi neitralizē Ķīna ar lieliskiem “take out” metieniem. Zviedriem nekas cits neatlika kā mest savu pēdējo metienu pret Ķīnas trim, atgūstot tikai punktu (3:5). Zviedrija septīto endu uzsāk ar centra sargiem, lai nozagtu punktus un pietuvinātos Ķīnai. Diemžēl enda beigās svarīgākie metieni zviedriem neizdodas, kas ķīniešiem dod trīs punktus 8:3. Zviedrija saprot, ka piecus punktus astotajā endā viņi pret šo spēcīgo Ķīnas izlase nespēs atgūt, nolemjot paspiest rokas.

Līdz ar to pēc četriem gadiem Ķīna atkal kļūst par olimpiskajiem ratiņkērlinga čempioniem, bet Zviedrijas izlase pirmo reizi paralimpisko spēļu vēsturē sagādā sudraba medaļas ratiņkērlingā.

Atgādinām, ka Latvijas ratiņkērlinga izlase 10 spēlēs izcīnīja četras uzvaras, kas komandas debijas paralimpiskajās ziemas spēlēs viņiem deva 9.vietu kopvērtējumā.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.


Latvijas ratiņkērlinga izlases rezultāti:
8:4 – Dienvidkoreja
3:10 – Kanāda
8:4 – Slovākija
5:6 – Igaunija
9:7 – Zviedrija
9:7 – Šveice
6:8 – Norvēģija
7:8 – ASV
4:8 – Lielbritānija
2:9 – Ķīna

Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:5 Ķīna – Kanāda /pusfināls/
6:4 Zviedrija – Slovākija /pusfināls/
8:3 Kanāda – Slovākija /bronzas spēle/
8:3 Ķīna – Zviedrija /fināls/

Kopvērtējums:
1. Ķīna
2. Zviedrija
3. Kanāda
4. Slovākija
5. ASV
6. Koreja
7. Norvēģija
8. Lielbritānija
9. Latvija
10. Igaunija
11. Šveice

Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Foto: Ansis Ventiņš

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji