Itālija pārsteidz kērlinga pasauli un izcīna olimpisko zeltu jaukto pāru turnīrā

Šodien, 8.februārī ar Itālijas un Norvēģijas jaukto pāru izlašu finālspēli noslēdzās pirmais no trim Pekinas Ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīriem. Aizraujošā spēlē Itālijas izlase turpināja savu uzvaras gājienu, pārspējot Norvēģiju ar 8:5. Bronzas medaļas nonāca Zviedrijas rokās.


Jaukto pāru sacensības 2.februārī uzsāka Austrālijas, Kanādas, Čehijas, Lielbritānijas, Itālijas, Norvēģijas, Ķīnas, Zviedrijas, Šveices un ASV izlases. Pēc izspēlēta apļa turnīra, katrai komandai aizvadot deviņas spēles, par vislielāko pārsteigumu parūpējās Itālija, kas nebūt netika uzskatīta par favorītiem. Uzvarot visās deviņās spēlēs (9-0, uzvaru un zaudējumu bilance), pusfinālā Stefānija Konstantini/Amos Mosaners tikās ar Almidu Devalu/Oskaru Eriksonu no Zviedrijas (5-4), kurus septiņos endos sagrāva ar 8:1 un iekļuva finālā. Tajā viņiem pretim stājās Norvēģijas duets Kristīna Skasliena/Magnuss Nedregotens (6-3), kuri ļoti spraigā cīņā ar 6:5 uzvarēja Dženiferu Dodsu/Brūsu Mauatu no Lielbritānijas (6-3).


Pēdējā jaukto pāru sacensību diena vispirms aizsākās ar spēli par bronzas medaļām. Pirmajā endā Lielbritānija nokļūdījās priekšpēdējā metienā, kas ar pēdējo metienu sarežģīja iespējas paņemt vairāk kā vienu punktu, atklājot rezultātu 1:0. Arī otro endu angļi uzsāk ar nelielām kļūdām metienos, kas deva iespēju zviedriem izveidot labu savu akmeņu novietojumu ap mājas centru. Toties pēc Eriksona kļūdas angļi sāka sargāt savu, tuvāk centram esošo akmeni, ko ar nākamo akmeni Eriksons caur centra sargu izsita no mājas. Dodsas pēdējais akmens nostājās labā pozīcijā, lai neļautu zviedriem paņemt vairāk par diviem, tomēr veiksmīgs Devalas “take out” metiens uz trīs punktiem pārvēršas par dubulto, izcīnot pašiem negaidītus četrus (4:1).

Pēc otrā enda zviedri turpina dominēt, savukārt angļiem metieni neizdodas tik labi kā plānots. Mauata pēdējais akmens mazliet atbrīvo situāciju centrā, bet Devalas perfektais metiens liek izpildīt sarežģītu metienu Dodsai, lai gūtu kaut vienu punktu. Diemžēl metiens ir par platu, neizsitot nevienu no trim zviedru akmeņiem, kas ļauj pretiniekiem nozagt trīs un izvirzīties vadībā ar 7:1.

Pirms došanās lielajā pārtraukumā abas komandas endu iesāk ar nelielām kļūdām metienos, kas angļiem dod lielākas iespējas tikt pie vairāk kā punkta endā. Zviedri pirms pēdējā Eriksona metiena nolemj paņemt minūtes pārtraukumu, pēc kura tiek izpildīts perfekts dubultais “take out” metiens, nu jau zviedriem esot ar diviem akmeņiem tuvāk centram. Jau nākamajā metienā Mauats izsit perfekti centrā novietoto zviedru akmeni, pašiem norullējot aiz sarga. Diemžēl angļi neko nespēj iesākt ar 100% spēlējošo Devalu, kas piespiež angļus kļūdīties pēdējā metienā, un tiek nozagts vēl vienu punkts (8:1).

Piekto endu angļi uzsāk ar “power play”, lai beidzot pietuvotos zviedru izrāvienam. Diemžēl jau pēc trim metieniem tuvāk mājas centram atrodas trīs zviedru akmeņi, novirzot spēli uz mājas centru nevis mājas malu, ko ļauj darīt šī “power play” iespēja. Mauats ar savu pēdējo metienu akmeni novieto zemāk par centra līniju, Devalai perfekti pieliekot savu klāt un ar šo akmeni nopelnot savai komandai vēl vienu nozagtu punktu (9:1), jo Dodsa nespēj izpildīt precīzu dubulto “take out” metienu.

Eriksons savā priekšpēdējā metienā sestajā endā atbrīvo centru no vairākiem dzeltenajiem akmeņiem, padarot britu situāciju sarežģītāku, savukārt savā pēdējā metienā kļūda, sitot caur sargu, ļauj angļiem būt ar diviem akmeņiem tuvāk centram, ko Mauats papildina ar vēl vienu. No tiem divus likvidē Devala ar savu pēdējo akmeni. Lai arī Dodsa izcīna Lielbritānijai divus punktus šajā endā, tomēr Zviedrijas pārākums visā spēlē bija nospiedošs, spēli noslēdzot ar uzvaru 9:3 un bronzas medaļām Almidai Devalai un Oskaram Eriksonam.


Pēc Latvijas laika pēcpusdienā Itālija un Norvēģija uzsāka cīņu par zelta medaļām. Spēles vidusdaļā Norvēģijas labā pozīcija mājas centrā piespieda itāļus ar vairākiem metieniem tikt vaļā no norvēģu sargiem. Lielisks Mosanera pēdējais metiens, ļauj izsist ne tikai sargu, bet arī vienu no pretinieku akmeņiem no mājas centra. Sakslienai izdevās atjaunot divus akmeņus tuvāk centram, kas atnes arī pirmos punktus šajā spēlē, jo Konstantini savu pēdējo uzmeta par stipru. Norvēģiem otrā enda laikā pieļautās nelielās kļūdas rezultējās ar labākām akmeņu pozīcijām Itālijai līdz pat pašām enda beigām. Konstantini ar savu pēdējo metienu centās panākt trīs punktus, tomēr “take out” metiens par daudz nokrita, izcīnot divus (2:2).

Trešā enda pirmais metiens Skaslienas izpildījumā uzkrīt sargam, kas itāļiem pēc diviem metieniem ļauj uzbūvēt labu pozīciju mājas centrā. Nedregotenam ar savu otro metienu izdodas caur sargu izbīdīt vienu no itāļu akmeņiem tālāk prom no centra, tomēr itāļi turpina uzspiest savu spēli un piespiež Nedregotenu uz kļūdu viņa pēdējā metienā. To visu sarežģī Konstantini, kas perfekti novieto akmeni mājas centrā un nu jau itāļiem četri akmeņi ir tuvāk. Skasliena ar savu pēdējo akmeni tik vien kā neļāva pretiniekiem nozagt vairāk par punktu, norvēģiem nonākot 2:3 iedzinējos.

Pirms lielā pārtraukuma abas komandas apmainās nedaudz kļūdainos metienos ne vienai, ne otrai neatrodoties labākā pozīcijā enda vidū. Uz enda beigām itāļi nonāk mazliet labvēlīgākos apstākļos, kas pirms pēdējā Konstantini metiena dod iespēju atkal nozagt kādu punktu. Otro endu pēc kārtas Konstantīni perfekti nogādā akmeni mājas centrā. Neveiksmīgs Skaslienas “take out” metiens caur savu sargu neizsit nevienu no trim tuvāk centram esošajiem norvēģu akmeņiem, itāļiem nonākot vadībā jau ar 6:2.

Norvēģi pēc pārtraukuma nevilcinās un paņem “power play” iespēju, cerot pietuvoties rezultātā. Diemžēl jau trešajā metienā tika pieļauta kļūda, atstājot savu akmeni centra sarga pozīcijā. Arī Mosaners kļūdas, uzmetot par vāju “take out” metienu, kas nokrīt par daudz, dodot iespēju norvēģiem atkal uzbrukt, kas izdodas. Toties itāļi nepaliek parādā. Mosaners ar savu pēdējo akmeni izdara perfektu metienu caur sargiem, kas atkal liek notrīcēt Nedrogotenam, izdarot neprecīzu metienu caur savu sargu, pēc kā itāļi atkal nonāk ļoti labā pozīcijā. Skasliena savu pēdējo metienu izdara pret trim itāļu akmeņiem. Šoreiz precīzs noslēgums dod norvēģiem vienu punktu (3:6).

Arī sestā enda iesākums norvēģiem nepadodas, bet itāļi turpina precīzi, kas rada vēl lielāku spriedzi viņu pretiniekos. Tiesa gan Nedrogotens izpilda ideālu metienu uz mājas centru, piespiežot Mosaneru uz grūtu metienu, kas viņam neizdodas. Diemžēl Skasliena sabojā norvēģu iespēju, lai nozagtu punktu, itāļiem izcīnot vienu (7:3).

Septītajā endā komandas turpināja cīnīties par labāku akmeņu pozīciju ap mājas centru. Līdz norvēģi nonāca pie priekšpēdējā šī enda akmenim, kad bija nepieciešams paņemt minūtes pārtraukumu. Enda beigās tas palīdzēja Norvēģijas duetam izcīnīt divus punktus un nonākt divu punktu attālumā (5:7).

Atrodoties vadībā, itāļi nolēma astotajā endā ņemt “power play” iespēju, lai spēli novirzītu prom no centra. Kļūdu sērija abu komandu izpildījumā parādīja, ka abu komandu spēlētāji nav no dzelzs. Vismaz itāļiem pozitīvi bija tas, ka mājas centrs bija tukšs, bez sargiem priekšā. Pirms pēdējā šī enda metiena norvēģiem divi akmeņi mājā. Tomēr Konstantini izpilda precīzu dubulto “take out” metienu, izcīnot punktu (8:5), un nodrošina 11 uzvaru, kas atnes olimpisko čempionu titulu un zelta medaļas. Norvēģu pārim šoreiz sudrabs, kas ir par pakāpienu augstāk kā 2018.gada Phjočhanas spēlēs.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:5 Norvēģija – Lielbritānija /pusfināls/
8:1 Itālija – Zviedrija /pusfināls/
8:5 Itālija – Norvēģija /fināls/
9:3 Zviedrija – Lielbritānija /bronzas spēle/

Kopvērtējums:
1. Itālija
2. Norvēģija
3. Zviedrija

4. Lielbritānija
5. Kanāda
6. Čehija
7. Šveice
8. ASV
9. Ķīna
10. Austrālija

Foto: WCF/Céline Stucki
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji