Veiksmīga diena Latvijas juniorēm, izcīnīta vēl viena uzvara pasaules čempionātā /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Šodien, 18.februārī rīta spēlē junioru izlase spraigā cīņā pasaules junioru kērlinga čempionāta A divīzijā tika pie pirmās uzvaras, ko papildināja ar graujošu uzvaru dienas otrajā mačā pret Ungāriju ar 11:3.

Nākamā spēle: Latvija – Zviedrija

6.spēle Latvija 11:3 Ungārija

Šīs spēles likteni noteica trešais un piektais enda, kur mūsu juniorēm izdevās nozagt divus punktus un pirms pārtraukuma iegūt četrus, panākot 8:2 savā labā. Pēc Latvijas izlases nozagtā punkta septītajā endā (9:2), ungārietes vēl mēģināja ko labot, tomēr pēc astotā enda atzina mūsu izlases pārākumu.

Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Ungāriju:
“Lai arī spēles iesākums bija mums labvēlīgs, spēles laukumā pārliecība, ka varam uzvarēt, nebija jūtama – daudz kļūdu abām komandām. Šoreiz veiksmīgāka un ar labu izpildījumu bija mūsu skips Evelīna, kur vairākos endos viņai izdevās lieliski metieni un situāciju vērst par labu mums.

Piektais ends bija izšķirošs, kad paņēmām četrus punktus. Pēc pārtraukuma meitenes ar jaunu sparu vēl vairāk nostiprināja savas pozīcijas un izpildīja spēles plānu – paņemt savus endus un neatdot pretiniekam viņu endā vairāk par vienu punktu.”

Arī Zviedrijai šodien veiksmīga diena un divas uzvaras, otrajā spēlē sagraujot Dāniju ar 9:2. Koreja turpina perfekti, šajā kārtā septiņos endos (9:3) tiekot galā ar Norvēģiju. Spraigā spēlē Kanādas divi punkti 10.endā izrauj viņām uzvaru ar 6:5 pār Šveici, bet Krievija ar 7:5 pārspēja Japānu.

5.spēle Latvija 7:6 Norvēģija

Cīņa pret norvēģietēm norisinājās ļoti spraigi. Lai gan mūsu juniores pēc četriem endiem bija iekrājušas pārsvaru ar 4:1, tomēr jau pēc sestā enda pretinieces panāca neizšķirtu 4:4. Arī pirms pēdējā – 10.enda uz tablo neizšķirts 6:6, turklāt pēdējā akmens tiesības tajā Norvēģijai. Neveiksmīgs pretinieču skipa metiens atnes Latvijai pirmo uzvaru čempionātā.

Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Pēc vakardienas neveiksmīgā zaudējuma Japānai mūsu meitenes bija labi sakoncentrējušās šai spēlei, jo Norvēģija vakar pret šveicietēm pierādīja, ka nepadosies līdz pēdējam akmenim.

Šodien abas komandas spēlēja samērā agresīvu kērlingu, kas ļāva mūsu komandai spēles sākumā iegūt nelielu punktu pārsvaru. Tomēr norvēģu neatlaidība un izpildījuma uzlabošanās spēles rezultātu izlīdzināja. Izšķirošajā 10 endā mūsu meiteņu labais izpildījums garantēja pirmo uzvaru pirmajā pasaules čempionātā!

Tagad atpūšamies un vakarā tiksimies spēlē ar Ungāriju.”

4.spēle Latvija 2:9 Japāna

Šīs spēles likteni noteica otrais ends, kurā japānietes nozaga piecus punktus, panākot 6:0 savā labā. Turpinājumā tā arī mūsu meitenes nespēja atgūties, piedzīvojot ceturto zaudējumu čempionātā.

3.spēle Latvija 4:7 Krievija

Šī spēle jau aizritēja krietni vien spraigāk par pirmajām divām, noslēdzoties 10 endos. Diemžēl mūsu juniorēm nevienā no endiem neizdevās izcīnīt divus vai vairāk punktus, kas ļautu pietuvoties rezultātā un radīt vēl lielāku intrigu spēlē.

2.spēle Latvija 4:8 Dānija

Spēles pirmajā daļā mūsu juniores izcīnīja pirmos divus punktus vien piektajā endā, kad dānietes jau bija iekrājušas četrus (2:4). Uzreiz pēc lielā pārtraukuma, veiksmīgais sestais ends pretiniecēm vēl vairāk ļāva palielināt pārsvaru (7:2), kuru tā arī līdz spēles beigām mūsu juniores neatspēlēja.

1.spēle Latvija 3:9 Koreja

Spēli juniores uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām, zaudējot pirmajā endā divus, bet otrajā pretinieces nozaga vienu punktu, panākot 3:0. Spēles turpinājumā līdz pārtraukumam mūsu izlase divos no endiem guva trīs punktus (3:5), kas izrādījās arī vienīgie.

Pasaules junioru kērlinga čempionāts meiteņu un puišu konkurencē norisinās no 15. līdz 22.februārim, piedaloties kopumā 20 komandām, tajā skaitā arī Latvijas meiteņu junioru izlasei. Pēc apļa turnīra kārtas četras labākās katrā konkurencē turpinās cīņu par zelta medaļām.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

10. Ungārija 6-0-6

Latvijas junioru izlases dalību pasaules čempionātā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale