Dānietes sagādā Latvijai pirmo zaudējumu pasaules čempionātā

Latvijas junioru meiteņu izlase šodien, 16.decembrī aizvadīja vienu no divām spēlēm pasaules kērlinga čempionātā B divīzijā. Līdzīgā cīņā nācās atzīt Dānijas pārākumu, piedzīvojot pirmo zaudējumu apakšgrupā.

Nākamā spēle: Latvija – Vācija /tiešraide/

5.spēle: Latvija 6:7 Dānija

Spēles pirmo pusi mūsu izlase noslēdza ar viena punkta pārsvaru 4:3. Dānijas izlasei izdevās nozagt punktu sestajā endā, kas arī gala rezultātā šķīra abas komandas.

Paralēli mūsu spēlei Skotija pārliecinoši pārspēja Austrāliju ar 11:4, bet Jaunzēlande ar 8:4 sagādāja Slovēnijai sesto zaudējumu.

Visās grupās zināmas pirmās divas komandas, kuras kvalificējušās ceturtdaļfinālam: Itālija, ASV, Dānija, Latvija, Ungārija un Japāna. Atlikušajās spēļu kārtās tiks noskaidrotas vēl divas valstsvienības, kuras pievienosies šim sešiniekam.

4.spēle: Latvija 7:2 Jaunzēlande

Mūsu izlasei padevās lielisks spēles sākums, nozogot pirmos trīs endus un panākot 4:0 savā labā. Turpinājumā juniores pretiniecēm ļāva paņemt tikai pa punktam ceturtajā un sestajā endā, noslēdzot spēli ar uzvaru septiņos endos.

3.spēle: Latvija 7:3 Skotija

Spēles sākumā izdevās nozagt pirmos divus endus, bet līdz pārtraukumam Skotijas izlase izvirzījās minimālā pārsvarā ar +1 (3:2). Nozagtie divi punkti gan sestajā, gan septītajā endā ļāva panākt +4 (7:3), ko astotajā skotietes vairs nespēja atspēlēt.

2.spēle: Latvija 7:2 Slovēnija

Spēles rezultātu Latvija atklāja otrajā endā ar diviem punktiem (2:0). Turpinājumā līdz pat sestajam endam slovēnietes nekādi nespēja izcīnīt punktus ar savu pēdējo metienu, ļaujot mūsējām iekrāt 6:0 pārsvaru. Divus punktus Slovēnija atguva, bet ar to bija par maz, lai atspēlētos. Līdz ar to Latvijas izlase svinēja otro uzvaru čempionātā.

1.spēle: Latvija 7:2 Austrālija

Mūsu izlase veiksmīgi uzsāka spēli ar punktu pirmajā un diviem nozagtiem endiem, izvirzoties vadībā ar 3:0. Ceturtajā endā pretinieces samazināja rezultātu starpību līdz -1 (2:3) un kā izrādījās tie bija viņu vienīgie punkti šajā spēlē. Nozogot sesto un septīto endu, mūsu juniores vairs neatstāja iespēju Austrālijai izglābties.

Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Meiteņu konkurencē sacenšas 19 komandas, sadalītas trijās grupās – divās pa sešām, vienā pa septiņām komandām. Latvijas izlase iedalīta B apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

7. Slovēnija 6-0-6

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Autore: Linda Mangale