Junioriem zaudējums un uzvara
Dienas pirmo spēli pret Francijas junioriem mūsu puiši iesāka cerīgi. Pirmajos divos endos bez pēdējā metiena tiesībām izdevās izcīnīt pa punktam, nākamajā endā punktus komandas nedeva, bet pirms pārtraukuma izdevās piespiest pretiniekus samierināties ar vienu punktu.

Labi iesāktā spēle turpinājās arī nākamajā endā, kad izdevās izcīnīt divus punktus, nonākot vadībā ar 4:1. Sestajā endā francūžiem gan izdevās vienu punktu atspēlēt, bet septītajā endā punkti netika gūti. Līdz ar to pirms pēdējā enda Latvijas juniori bija ieguvuši divu punktu pārsvaru 4:2 un pēdējā metiena tiesības. Diemžēl, nonākuši favorītu lomā, mūsu puiši nepiedodami daudz kļūdījās, zaudējot trīs punktus un attiecīgi arī visu spēli ar 4:5.

Lai saglabātu kaut teorētiskas izredzes cīnīties par otro vietu grupā, kas garantētu iespēju turpināt cīņu par divām ceļazīmēm uz Pasaules junioru čempionātu, vakara spēlē Latvijas puišiem bija jāpārspēj Somijas vienaudži.

Jau ar pirmajiem endiem noritēja sīva cīņa, pārmaiņus punktus gūstot abām komandām. Pēc aizvadītiem četriem endiem latvieši pārtraukumā devās ar minimālu pārsvaru 3:2. Tūlīt gan somi atbildēja ar diviem punktiem, bet mūsu puiši septītajā endā ieguva vēl vienu punkti. Līdz ar to pirms astotā enda tablo vēstīja neizšķirtu 4:4, bet pēdējā metiena tiesības pienācās Somijas puišiem. Meistarība un veiksme šoreiz bija mūsu pusē, un nepieciešamo vienu punktu izdevās izcīnīt.

Rīt, 6. janvārī, tiks aizvadīta pēdējā grupas spēle – pulksten 9 jātiekas ar Polijas junioriem.

Paralēli Latvijas spēlei tiks aizvadīta arī galveno sāncenšu – Francijas un Somijas – cīņa. Ja mūsu puiši uzvarēs un uzvaru izcīnīs Francija, Latvijas kvalificēsies kā otrā komanda grupā. Ja mūsu puiši uzvarēs un uzvaru izcīnīs Somija, tad visas trīs komandas aizvadīs pārspēles par divām vietām uz izslēgšanas spēlēm. Ja mūsu puiši zaudēs, tad jācer uz Somijas zaudējumu un iespēju tikties pārspēlē vēlreiz.