Zviedrijas vīriešu izlase ceturto gadu pēc kārtas triumfē EČ kērlingā
Šodien ar sieviešu un vīriešu komandu finālspēlēm A divīzijā noslēdzās 42. Eiropas kērlinga čempionāts, kas no 17. līdz 25.novembrim norisinājās Šveices pilsētā Sanktgallenē. Par Eiropas čempioniem vīriešiem kļuva Zviedrijas izlase, bet sievietēm Skotijas izlase. Latvijas sieviešu un vīriešu komandas startēja B divīzijā, iegūstot attiecīgi 2. un 8.vietu.

Sieviešu finālspēlē tikās Skotijas un Zviedrijas izlases. Kā bija gaidāms, tad finālspēle jau no paša sākuma noritēja punkts punktā, ejot pārtraukumā rezultāts 2:1 Zviedrijas labā. Pēc pārtraukuma beidzot kādai no komandām izdevās iegūt divus punktus vienā endā, tas Skotijai deva iespēju izvirzīties vadībā 3:2. Turpinājumā nospēlēts labs devītais ends ļāva skotietēm nozagt vienu punktu, savukārt 10.endā ar precīziem pēdējiem metieniem, Skotijas izlase piespieda Zviedrijas skipu mest sarežģītu pēdējo metienu, kas neizdevās, lai izlīdzinātu rezultātu. Uzvaru ar 6:3 izcīna Skotija, kas pēc piecu gadu pārtraukuma šai komandai atnes otro Eiropas čempionu titulu.

Arī vīriešu finālspēle norisinājās starp Skotijas un Zviedrijas valstu izlasēm. Favorītu statusā šajā spēlē bija uzskatāma Zviedrijas izlase, kura jau trīs gadus pēc kārtas bija izcīnījusi Eiropas čempionu titulu. Tomēr gados jaunā Skotijas izlase jau no pašas spēles sākuma izrādīja pretestību. Lai gan zviedri ātri vien izvirzījās vadībā ar 3:0, ilgi nebija jāgaida, kad skoti atspēlēsies un, pārtraukumā ejot, panāks neizšķirtu 3:3. Pēc astotā enda viņiem pat izdevās izvirzīties vadībā ar 5:4, tomēr jau nākamajā Zviedrija vadību atguva 6:5. Diemžēl 10.endā Skotijas skipam neveiksmīgs pēdējais meties, kurš ļautu izlīdzināt rezultātu un spēli ievest ekstra endā. Tas Zviedrijai atnesa uzvaru ar 10:5 un ceturto Eiropas čempionu titulu pēc kārtas.

Šī Eiropas kērlinga čempionāta A divīzijas astoņas labākās komandas sieviešu un vīriešu konkurencē nodrošināja savai valstij vietu pasaules sieviešu kērlinga čempionātā 2018.gadā Norsbejā, Kanādā no 17. līdz 25.martam un pasaules vīriešu kērlinga čempionātā 2018.gadā Lasvegasā, ASV no 31.marta līdz 8.aprīlim.

Astotā komanda, kura dosies uz pasaules čempionātu, tika noskaidrota starp B divīzijas uzvarētāju sieviešu un vīriešu konkurencē ar A divīzijas astotās vietas ieguvēju. Par šo vietu sieviešu konkurencē sacentās Dānijas izlase ar Somijas izlasi. Šajā duelī bija nepieciešamas trīs spēles, lai noskaidrotu uzvarētāju, kura šajā gadījumā bija Dānijas izlase. Savukārt vīriešu konkurencē sacentās Itālijas un Somijas izlases. Abās spēlēs uzvarot Itālijai, viņi nodrošināja sev vietu pasaules čempionātā.

Kā katru gadu divas vājākās komandas no A un B divīzijas nākamā gadā startēs attiecīgi B un C divīzijā, savukārt divas labākās B un C divīzijas komandas nokļūst attiecīgi A un B divīzijā. Nākamgad, pēc trīs gadu pārtraukuma, Latvijas sieviešu izlase atkal cīnīsies A divīzijā. Šo iespēju Latvija ieguva pateicoties 2.vietai B divīzijā. Vīriešu izlase ar iegūto 8.vietu nākamajā gadā turpinās cīnīties B divīzijā par tiesībām startēt A divīzijā.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons, Aivars Avotiņš.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.