Latvijas sieviešu izlase no Šveices turnīra atgriežas ar vienu uzvaru

Šveices pilsētā Vecikonā no 10. līdz 12.novembrim norisinājās 26. „International ZO Women`s Curling Tournament” turnīrs. Par uzvarētāju šogad kļuva A.Kubeškovas komanda no Čehijas.
 
„International ZO Women`s Curling Tournament” turnīrā startēja 21 komanda, no kurām deviņa (Čehija, Vācija, Krievija, Itālija, Dānija, Latvija, Polija) pārstāvēs savu valsti Eiropas kērlinga čempionātā, kas norisināsies no 17. līdz 25.novembrim Šveices pilsētā Sanktgallenē.
 
Turnīra finālspēlē tikās A.Sidorovas komanda no Krievijas, kura 2013. un 2014.gadā uzvarēja šajā turnīrā, ar A.Kubeškovas komandu no Čehijas. Favorītes statusā šajā duelī bija A.Sidorovas komanda, kura pēc trim endiem bija vadībā ar 3:1. Tomēr piektajā endā A.Kubeškovas komandas nozagtie trīs punkti ļāva čehietēm pārņemt vadību ar 5:3. Turpinājumā spraigā cīņā uzvaru ekstra endā ar 7:6 izdevās izcīnīt A.Kubeškovas komandai, līdz ar to iegūstot savu pirmo „International ZO Women`s Curling Tournament” titulu un galveno naudas balvu 6000 Šveices franku.
 
Turnīrā tika noskaidrota arī 3.vietas ieguvēja. Šī spēle norisinājās starp mājinieču komandām. Gados jaunajai E.Sternas komandai izdevās sešos endos tikt galā ar divkārtējo pasaules čempiones B.Felčeres komandu, gala rezultāts 7:2.
 
Latvijas sieviešu kērlinga izlasei šis bija pēdējais turnīrs pirms Eiropas kērlinga čempionāta. To viņas uzsāka ar uzvaru pār galvenajām konkurentēm Eiropas čempionāta B grupā – M.Šeligas-Frinijas komandu no Polijas. Spēles sākums padevās veiksmīgs, kur trešajā un ceturtajā endā tika nozagts pa vienam punktam. Nākamajā endā polietes rezultātu izlīdzina 3:3. Turpmākajos endos viena punkta apmaiņa, kas dod pozitīvu galarezultātu Latvijas izlasei un uzvaru ar 5:4.
 
Nākamajā spēlē tikšanās ar tiešajām konkurentēm uz vietu Olimpiskajās spēlēs Korejā. Spēles pret D.Jenčas komandu no Vācijas pēdējos gados bijušas ļoti līdzīgas, izņēmums nebija arī šoreiz. Bez pēdējā akmens tiesībām mūsu komandai izdevās nozagt divus punktus otrajā un trešajā endā. Vācijas komanda rezultātu atklāja piektajā endā, to izlīdzinot un panākot 2:2. Līdz astotajam endam katrai komandai vēl pa punktam, kas nozīmē, ka uzvarētājs noskaidrosies ekstra endā. Priekšrocība tajā Latvijas izlasei, jo bija pēdējā akmens tiesības, tomēr vācietēm izdodas nozagt punktu, liekot Latvijas komandai kapitulēt ar 3:4.
 
Pret divkārtējo pasaules čempioni B.Feltčeres komandu sākums līdz otrajam endam izdodas tāds pats kā pret Vācijas komandu, tiek nozagts viens punkts. Trešais ends pagalam neveiksmīgs un tiek zaudēti pieci punkti, kas nākamajā tiek papildināti ar vēl vienu punktu, pretiniecēm nonākot vadībā jau ar 6:1. Turpinājumā komandas apmainās ar divu punktu guvumu, bet tas ir par maz, lai Latvijas izlase atspēlētu zaudēto, līdz ar to otrais zaudējums grupā ar 3:8.
 
Pēdējā grupas spēlē pretim stājās mājinieču komanda ar Š.Vidmeri priekšgalā. Latvijas izlasei jau trešo spēli pēc kārtas padodas labs spēles sākums, bez pēdējā akmens tiesībām šajā spēlē tiek nozagti pirmie divi endi. Tomēr ceturtajā endā komanda no Šveices spēj nozagtos punktus atgūt. Visu izšķīra sestais ends, kad šveicietēm izdevās paņemt četrus punktus un izvirzīties vadībā ar 7:3. Lai gan septītajā endā Latvijas izlase atguva divus punktus, astotajā bija jāzog divi, lai izlīdzinātu spēles rezultātu. Tas neizdevās un piedzīvots trešais zaudējums 5:7. Līdz ar to ar vienu uzvaru bija par maz, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.
 
Latvijas sieviešu kērlinga izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Madara Bremane, treneris Ritvars Gulbis.
 
Latvijas sieviešu izlases spēļu rezultāti:
U 5:4 – M.Šeliga-Frinija (Polija)
Z 3:4 – D.Jenča (Vācija)
Z 3:8 – B.Feltčere (Šveice)
Z 5:7 – Š.Vidmere (Šveice)
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji