Latvijas vīriešu kērlinga izlase turnīrā Šveicē nepārvar vāciešu pretestību

Latvijas vīriešu kērlinga izlase aizvadīja pēdējo turnīru pirms Eiropas čempionāta. No 3. līdz 5.novembrim viņi piedalījās „Grand Prix Bern Inter” turnīrā Bernē, Šveicē. Par turnīra uzvarētājiem kļuva „Glarus Open Air” komanda no Šveices.

Šogad 21. „Grand Prix Bern Inter” turnīrā startēja 24 komandas, tajā skaitā divas no tām sieviešu. Lai gan turnīrā pārsvarā piedalījās komandas no Šveices, tomēr Spānijas, Latvijas un divas komandas no Vācijas spēja iekļūt ceturtdaļfinālā. Kā izrādījās pusfinālā izdevās iekļūt trim komandām no Šveices un Vācijas nacionālajai izlasei ar A.Baumanu priekšgalā. Finālā tikās divas Šveices komandas „Glarus Open Air” (M.Rioss – skips) un „Bern Zähringer” (J.Švallers – skips), kurā ar rezultātu 5:4 un 21. titulu izcīnīja M.Riosa skipotā komanda. Turnīra 3.vietu ieguva A.Baumana komanda no Vācijas, kura ar 5:4 pārspēja „Zug Arisco” (I.Hess – skips) komandu. Savukārt mierinājuma kausa finālā cīnījās „St.Gallen” (A.Šneiders – skips) komanda ar „Bern Inter 1 Appatrade” (K.Bangerters – Skips), kura uzvarēja ar 8:7.

Latvijas vīriešu kērlinga izlase turnīru uzsāka ar uzvaru pret B.Jungena komandu no Šveices, pēc kuras viņiem nākamajā spēlē „A zarā” bija jātiekas ar A.Baumana komandu no Vācijas. Līdzīgā spēlē tika atzīts vāciešu pārākums, līdz ar to nācās cīnīties „B zarā”. Lai kvalificētos ceturtdaļfinālam nākamās trīs spēles bija jāuzvar. Divās pirmajās Latvijas komanda pārliecinoši pārspēja komandas no Šveices, savukārt pēdējā jau līdzīgāks rezultāts, tomēr beigās uzvara pār ungāriem.

Ceturtdaļfinālā vēlreiz bija jāmērojas spēkiem ar A.Baumana komandu no Vācijas. Arī šī spēle izvērtās ļoti sīva. A.Baumana komanda izrādījās nepiekāpīgāka un lika kapitulēt Latvijas izlasei vēl vienu reizi, kas šajā gadījumā nozīmēja izstāšanos no „Grand Prix Bern Inter” turnīra. Līdz ar to sagatavošanās posmu pirms Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas izlase noslēdza ar četrām uzvarām un diviem zaudējumiem līdzīgās spēlēs pret Vācijas izlasi.

Komandas sastāvs: Artis Zentelis, Jānis Klīve, Aivars Avotiņš, Didzis Pētersons.