Spēlē pret Kanādu Latvijas kērlingistiem Pasaules čempionātā nepieciešama tikai uzvara

Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā aizvadītas visas ceturtdaļfināla spēles. Vienā no tām Latvija ar pārspēja Zviedriju un nodrošināja vietu spēcīgāko četriniekā. Kas vēl jāpaveic, lai mūsu spēlētājus redzētu 2018. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs?

Jau iepriekšējā rakstā minēju par vēlamajiem ceturtdaļfinālu uzvarētājiem (atzīmēti treknrakstā). Lūk arī spēļu rezultāti:

1. Dienvidkoreja - Īrija 6:3

2. ASV - Somija 5:6 ex

3. Šveice - Spānija 8:5 (uzvarētājam nav būtiskas nozīmes)

4. Skotija - Kanāda 3:8 (neviennozīmīga situācija)

5. Latvija - Zviedrija 6:4

6. Norvēģija - Itālija 9:5

7. Čehija - Ungārija 8:6 (uzvarētājam nav būtiskas nozīmes)

8. Krievija - Ķīna 3:8 (uzvarētājam nav būtiskas nozīmes)

No piecām spēlēm, kurās bija interese arī Latvijas līdzjutējiem, vēlamais rezultāts tika sasniegts tikai divās no tām. Tomēr galvenais, ka vēlmes realizējās arī Latvijas - Zviedrijas spēlē.

Kaut gan pārējo spēļu rezultāti tiešā veidā neietekmē mūsu komandas sniegumu, tomēr Somijas pēdējā brīdī izrautā uzvara pret ASV un Norvēģijas uzvara pret Itāliju pacēlusi Latvijas komandai nepieciešamo punktu latiņu krietni augstāk. Zemāk redzama tabula, kurā apkopots katras komandas iespējamais punktu skaits, ņemot vērā zemākās un augstākās vietas, ko komandas vēl var izcīnīt šī gada Pasaules čempionātā.

* Lielbritānijai punktus piešķir par Skotijas dalību Pasaules jaukto pāru čempionātos
** Dienvidkorejai kā 2018. gada Olimpisko spēļu rīkotājai ir garantēta dalība tajās

No olimpiskā sapņa jau var atvadīties komandas, kas tabulā atrodas zem Dienvidkorejas - šīm komandām zudušas pat pēdējās cerības uz vietu astotniekā. Tāpat Phjončanā neredzēsim Igauniju, kas pagaidām atrodas 8. vietā, bet šī vieta jau ir garantēta mājiniecei Dienvidkorejai.

Tātad pašlaik par atlikušajām septiņām olimpiskajām ceļazīmēm cīņu turpina 11 pāri, tajā skaitā Latvija. Pagaidām uz kvalifikācijas robežas atrodas Norvēgija un Skotija, bet šīm komandām vēl būs iespēja papildināt punktu skaitu. Pat ja Norvēģija ieņems tikai 8. vietu un Skotija neiekļūs labāko divpadsmitniekā, Latvijai derēs vienīgi uzvara pār Kanādu ceturtdaļfinālā, jo zaudējuma gadījumā nebūs iespēja izcīnīt vairāk par 8 punktiem un iekļūt labāko septītniekā. Tātad pat vieta pusfinālā var izrādīties "par īsu".

Ceturtdaļfinālu pāri:
Latvija - Kanāda
Koreja - Ķīna
Šveice - Norvēģija
Čehija - Somija

Latvijas - Kanādas  spēles video tiešraidei būs iespējams sekot internetā: www.youtube.com/user/WorldCurlingTV. Spēles sāksies 29. aprīlī pulksten 4:30 pēc Latvijas laika. Pārējo spēļu rezultāti ir pieejami Pasaules čempionāta mājaslapā www.worldcurling.org/wmdcc2017/.