Ziemassvētku kauss un cūkas šņukurs no Ventspils aizceļo uz Lietuvu

Pagājušās nedēļas nogalē Olimpiskā centra “Ventspils” ledus hallē norisinājās Ventspils kērlinga kluba organizētais starptautiskais kērlinga turnīrs Ziemassvētku kauss 2016”. Ziemassvētku kērlinga turnīrs notika jau 13. reizi, un šogad par kausu un tradicionālo turnīra balvu – cūkas šņukuru cīnījās 12 komandas ar dalībniekiem no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Divu turnīra dienu laikā katra no komandām aizvadīja četras spēles, sākotnēji cīnoties divās apakšgrupās, bet pēc trīs spēļu rezultātiem- Zelta un Sudraba grupās.

Par turnīra uzvarētājiem kļuva komanda “De- Arch” no Lietuvas (Arūnas Skrolis (skips) Paulius Kamarauskas, Vytis Kulakauskas, Nerijus Pacevicius). Lietuvas komanda vienīgā turnīrā spēja uzvarēt visas spēles apakšgrupā, bet izšķirošajā Zelta grupas spēlē ar viena punkta starpību pārspēja Ventspils kērlinga kluba komandu “Pērles“. Otrajā vietā ierindojās Rīgas komanda “Team B” (Ieva Bērziņa (skips), Rasa Lubarte, Antra Zvane, Evija Dompalma- Linuža). Trešo vietu izcīnīja viesi no Tallinas – komanda “Bad Santas” (Viljar Villiste (skips), Erkki Lill, Karl Kukner, Tarmo Vȁhesoo). No Ventspils komandām visaugstāk pakāpās komanda “Pērles”, kas kopvērtējumā, tāpat kā pagājušā gada Ziemassvētku turnīrā, izcīnīja ceturto vietu, bet piekto vietu izcīnīja ventspilnieku komanda “Ice Sharks.

Turnīrā vienotā konkurencē cīnījās sieviešu, vīriešu, junioru, jauktās komandas un arī komandas ar dalībniekiem ratiņkrēslos, kuri ir īpaši atzīmējami ar labu sniegumu- tā komanda “OPA!” spēja izcīnīt pirmo vietu Sudraba grupā, bet komanda “Alliance” ierindojās trešajā vietā. Otro vietu Sudraba grupā izcīnīja Rudzīšu kērlinga kluba komanda.

Turnīra „Ziemassvētku kauss 2016” visu spēļu rezultāti skatāmi Latvijas kērlinga asociācijas mājaslapā http://www.curling.lv/turniri/ventspils-christmas-cup un https://www.facebook.com/VentspilsCurlingCup/photos/pb.147447185457598.-2207520000.1482166952./653174211551557/?type=3&theater

Turnīru rīkoja Ventspils kērlinga klubs sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi, Latvijas kērlinga asociāciju un Olimpisko centru "Ventspils"