Latvija čempionātu noslēdz ar diviem zaudējumiem

Pasaules čempionāta kērlinga sievietēm pēdējā dienā atzina Vācijas un Dānijas pārākumu ar 4:6 un 4:10.

Pirms čempionāta pēdējās dienas, kaut gan Latvija atradās 12. vietā, joprojām saglabāja labas izredzes pakāpties līdz pat astotajai vietai.

Diemžēl dienas pirmajā spēlē atkal neveiksmīgi tika aizvadīti pirmie trīs endi, kad ar pēdējā akmens tiesībām katrā endā Latvija pamanījās zaudēt pa punktam. Pēc tam gan izdevās spēli līdzsvarot – atgūti divi punkti ceturtajā endā un pirms pārtraukuma atdots tikai viens punkts Vācijai, pārtraukumā ejot – 2:4.

Pēc pārtraukuma Latvija atspēlēja vienu punktu un ko pretinieces atbildēja ar diviem. Astotajā endā Latvija atkal guva tikai vienu punktu, saglabājot joprojām divu punktu starpību – 4:6. Atlikušajos divos endos Vācija neļāva Latvijai atspēlēties, šādas rezultātam saglabājoties līdz pat spēles beigām.

Team Totals 83 Team Totals 73

Dienas otrā spēle pret Dāniju tika iesākta veiksmīgāk. Pēc pirmajiem trīs endiem pie neizšķirta rezultāta 2:2 Latvijai izdevās nozagt vienu punktu. Līdz pārtraukumam gan dānietes rezultātu izlīdzināja – 3:3.

Spēles otro nogriezni gan krietni veiksmīgāk aizvadīja pretinieces. Sestajā endā mūsu spēlētājas guva vienu punktu un izvirzījās vadībā, bet turpmāk dominēja Dānija, gūstot attiecīgi divus, vienu un četrus punktus, spēli pabeidzot deviņos endos.

Team Totals 70 Team Totals 78

Ar vienu uzvaru čempionāta pirmajā spēlē pret Skotiju, Latvija šajā čempionātā ierindojās pēdējā 12. vietā.

Pēc apļa turnīra pirmajā vietā ar bilanci 10-1 atrodas mājinieces kanādietes, otrās ar 9-2 ir Šveices sportistes, trešo vietu ar 8-3 bilanci ieņem Krievija, Zviedrija un Koreja. Ņemot vērā papildrādītājus, Zviedrija un Koreja sacentīsies par pēdējo vietu četriniekā.

Čempionāta medaļas tiks sadalītas svētdien, 23. martā.

21.03.2014. 00:30 Dānija 4:10

Visi spēļu rezultāti ir pieejami čempionāta mājaslapā: http://www.curling.ca/2014worldwomen-en/, savukārt video translācijas pieejamas Pasaules Kērlinga federācijas YouTube kanālā: http://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV.

Startējot Sentdžonsā, Latvija ir nodrošinājusi dalību arī 2018. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, ja neizdosies kvalificēties automātiski pēc turpmākajos Pasaules čempionātos izcīnītajiem punktiem.

Latvijas izlases sastāvs: Evita Regža, Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde. Treneri Ansis Regža, Karri Willms.

Latvijas Kērlinga asociācija vēlas pateikties Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes ministrijai un kompānijai Isostar par izrādīto atbalstu Latvijas kērlinga izlasei.