Otrajā Olimpiskā kvalifikācijas turnīra spēlē Latvijai zaudējums

Savā otrajā Olimpisko spēļu atlases turnīra spēlē Latvijas komanda piedzīvo zaudējumu Norvēģijas komandai ar 4 – 7.

Spēles pirmajos četros endos komandas spēlēja ļoti piesardzīgi un pieļāva ļoti maz kļūdu un arī pieļautās kļūdas bija maznozīmīgas, kas neļāva ne vienai ne otrai komandai gūt vērā ņemamu pārsvaru un pēc spēles pārtraukuma rezultātā minimāls pārsvars bija Norvēģijas komandai, kura pateicoties diviem punktiem piektajā endā atradās vadībā 2 – 3. Spēles lūzuma punkts iestājās septītajā un astotajā endā, kad divos endos tika zaudēti četri punkti un nonācām iedzinējos 3 – 7. Pēdējos divus endus centāmies atgūt iniciatīvu un piespiest Norvēģu sportistes kļūdīties, taču komandas skips Marianne Roervik un vice skips Anneline Skaarsmoen aizvadīja ļoti labu spēli (vidējais izpildījums spēlē attiecīgi 97% un 90% precizitāti) un kļūdas no pretinieču puses nesagaidījām un bijām spiesti atzīt zaudējumu nepabeidzot desmito endu, tā kā spēlē vairs nebija pietiekoši daudz akmeņu lai panāktu rezultāta izlīdzinājumu. Pēc spēles Latvijas komandas vice skips Ieva Krusta atzina neizdevušos spēli, taču pamatoti saglabāja optimismu nākamajām spēlēm: Jā, zini bija visu laiku tāda sajūta, ka mazlietiņ pietrūka. Spēle man likās ļoti līdzvērtīga un pat likās, ka tikai vēl tikai mazlietiņ janotic sev un tad sanāktu, taču otrajā spēles pusē atkal tika pieļautas kādas kļūdas, garām aizmesti metieni, kas ļāva Norvēģu komandai iegūt to pārsvaru un mums visu laiku bija jāatspēlējas. Sākumā apzināti izvēlējāmies spēlēt tīru spēli, bez akmeņiem mājās, jo zinam, ka Norvēģu komandai patīk spēle ar daudz akmeņiem un dažādi hit and roll, pastumšanas un tā tālāk. Tāpēc arī apzināti izvēlējāmies spēlēt tīru spēli. Jāsaņemas un jāspēlē tālāk ar šo vēl nekas nebeidzas.”

Citās kārtas spēlēs Vācija uzvarēja Čehiju 9 – 4 un Japāna sīvā cīņā uzveica Itāliju 7 – 5. Ķīnas komanda otrajā spēļu kārtā nepiedalījās.

Nākamā Latvijas olimpiskās komandas spēle šovakar 21:00 pret Vāciju.

Kopvērtējums Olimpiskā kvalifikācijas turnīra sieviešu konkurencē:

Vieta

Komanda

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1

Ķīna

1

1

0

1

Japāna

1

1

0

3

Čehija

2

1

1

3

Vācija

2

1

1

3

Latvija

2

1

1

3

Norvēģija

2

1

1

7

Itālija

2

0

2

Latvijas komandas spēļu grafiks:

11.12.2013.

13:00

Latvija – Norvēģija

 

21:00

Latvija – Vācija

12.12.2013.

15:00

Japāna – Latvija

13.12.2013.

9:00

Latvija – Ķīna

14.12.2013.

9:00

Čehija – Latvija

15.12.2013.

9:30

1 v 2 (uzvarētājs kvalificējas OS)

 

17:30

1v2 zaudētājs v 3 (uzvarētājs kvalificējas OS)

12. un 13. decembrī spēles pret Japānu (12.12.2013. pl 15:00) un Ķīnu (13.12.2013. pl. 9:00) tiks rādītas LTV7 tiešraidēs un spēles komentēs ilggadējie Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Ritvars Gulbis un Aivars Avotiņš.

Paralēli sieviešu kvalifikācijas turnīram norisinās arī vīriešu konkurences cīņa par pēdējām vietām 2014. gada OS un šeit piedalās astoņas komandas – Vācija, ASV, Francija, Čehija, Jaunzēlande, Japāna, Koreja un Somija.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs dalībai Olimpiskajā Kvalifikācijas Turnīrā: skips – Iveta Staša-Šaršūne, Ieva Krusta, Zanda Bikše, Una Ģērmane,nacionālo izlašu trenere – Karri Willms, komandas trenera palīgs – Dace Munča

Latvijas izlašu spēļu rezultāti būs atrodami www.facebook.com/LatvianCurling vai arī www.twitter.com @LatvianCurling vai arī www.curling.lv

Kvalifikācijas turnīra oficiālā lapa (un online rezultāti) http://www.sochi2014.curlingevents.com

Spēļu video translācijas www.youtube.com/WorldCurlingTV

Latvijas Kērlinga Asociācijas vēlas pateikties Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu Sporta Spēļu Asociācijai, Jelgavas Pilsētas Domei un kompānijai Isostar par atbalstu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Foto ©2013 WCF/Richard Gray

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji