Latvija vīriešu izlase saglabā vietu Eiropas čempionāta A grupā

Pēc vīriešu konkurences grupas turnīra noslēguma Latvijas vīriešu izlase saglabā vietu EČ A grupā un cerības uz kvalifikāciju uz PČ. Sieviešu izlases liktenis pašu rokās spēlē pret Norvēģijas dāmām 28. novembrī.

Trešdien, 27. novembrī Latvijas kērlinga izlases aizvadīja trīs spēles – divas vīriešu konkurencē un vienu sieviešu konkurencē. Šodien tika aizvadītas vīriešu konkurences pēdējās spēļu kārtas, kurās Latvijas izlase nodrošināja savu vietu nākamā gada Eiropas Čempionāta A grupā. Savukārt sieviešu izlasei vēl priekšā rītdienas spēle pret Norvēģijas valstsvienības sportistēm pēc kuras būs zināms arī Evitas Regžas komandas liktenis šajā Eiropas Čempionātā.

Pirmā dienas spēli Latvijas vīriešu izlase aizvadīja ar esošajiem Eiropas un Pasaules čempioniem – Zviedrijas valstvienību Niklasa Edina (Niklas Edin) vadībā un neskatoties uz mūsu pretinieku statusu kā favorītiem Ritvara Gulbja vadītā komanda spēli uzsāka samērā droši un pārliecinoši. Spēles lūzuma punkts notika ceturtajā endā, kad pēc labi izveidotas situācijas lai nozagtu punktu un panāktu izlīdzinājumu rezultātā 2 – 2. Zviedrijas komandas skipam Niklasam Edinam gan bija citi nodomi – ļoti precīzs izsitiens caur savu sānu sargu izbīdīja ārā mūsu labi paslēpto centra akmeni un nozagta punkta vietā Zveidrija guva 2 punktus un rezultāts jau kļuva 1 – 4. Pēc šī enda pārējo spēli jau bijām iedzinējos un Zveidrija aizstāvēja savu pārākumu ar ļoti precīzu aizsardzības spēli līdz pat 8. endam, kad Latvijas izlase izvēlējās beigt spēli. Pēc spēles savās domās dalījās komandas treneris Roberts Krusts: „Spēle bija laba īstenībā. Pirmajā endā izdevās viņus piespiest tikai uz vienu, bet tādos atseviškos endos, kur iznāca situācija, ka mēs varētu tikt ar savu pēdējo pie diviem pnktiem viņu skips uzmeta pāris tiešām ekselentus metienus. Mums šur tur bišķin nesanāca, palika pāris akmeņi sargos kur vajadzēja būt mājā un pats izšķirošais laikam bija ceturatis ends, kur mums bija lieliska iespēja vienu nozagt, bet viņu skips uzmeta caur sānu sargu izcilu runback take out, izsita mūsējo un paņēma divus punktus. Pie tāda pārsvara, kad viņi tiek pie savas daudzīšanas spēles tad lielas iespējas nav nevienai komandai un mēs nebijām izņēmums un nekādas lielās iespējas pēc tam mums arī vairāk nebija. Jā, šur tur pietrūka pats enda noslēgums un daži filigrāni metieni un ja mēs tiešām būtu tikuši kādā endā pie tiem saviem diviem iespējams arī, ka tā spēle būtu nedaudz ilgāka. Bet nu darījām ko varējām, bet īpaši viņu pēdējie divi metēji izpildīja virs sava vidējā turnīra procenta. Ja gribam turēt līdzi mums arī jāmet tā pat. Bet kopumā spēle bija laba un tagad jāgatavojas izšķirošam mačam ar Čehiem.”

Uzvara pār Latviju, gan izrādījās neko nemainīja Zviedrijas izlases izredzēs iekļūt play-off stadijā, tā kā Šveices izlase pārliecinoši uzvarēja Krievijas izlasi lai nodrošinātu sev vietu pirmajā četriniekā.

Sieviešu izlase savā vienīgajā dienas spēlē arī tikās ar Zviedrijas sportistēm, kurām gan atšķirībā no Zviedrijas vīriešu izlases bija un ir labas izredzes iekļūt labāko četriniekā un cīnīties par medaļām. Arī sieviešu konkurencē Latvijas izlase sāka spēli veiksmīgi, savas pieredzējušās pretinieces noturot pie minimāliem punktu guvumiem un gūstot arī punktus pašas. Līdz pat spēles pārtraukumam pēc piektā enda rezultāts bija ļoti līdzīgs un bijām zaudētājos tikai ar 1 – 3 taču pa galam neveiksmīgs sestais ends ar zaudētiem 3 punktiem un vēl arī 2 zaudēti punkti septītajā nozīmēja, ka rezultāta starpība bija palielinājusies līdz 1 – 8. Evitas Regžas komanda pie šādas rezultāta starpības izvēlējās neturpināt spēli. Pēc spēles komandas treneris Ansis Regža lika uzsvaru uz pozitīvajiem spēles aspektiem: „Labs spēles sākums, vakardienas stīga tika saglabāta, kas ir pats svarīgākais. Bet nu kā Evita piezīmēja, „Ko tu stipram padarīsi”. Pretiniecēm šī bija ļoti svarīga spēle,viņas nedrīkstēja nekādu kļudu pieļaut un spēlēja ļoti vienkārši, ļoti respektējoši, izpildīja praktiski visus metienus uz 100%. Vienkārša spēle, bet ļoti korekts izpildījums. Tā kā nesanāca mums sestajā endā izsist pierē akmeni, ja būtu izsitušas tad vēl jo projām būtu spēlē, rezultāts būtu 3 – 2. Bet nu nesanāca  pilnīgi nekas. Tagad galvenais saglabāt noskaņojumu rītdienai.”

Sieviešu izlasei vēl ir jāaizvada viena spēle Eiropas čempionāta grupas apļa ietvaros, ceturtdien 28. novembrī, pulksten 9:00 ir paredzēta spēle ar Norvēģijas sieviešu izlasi un uzvara šajā spēlē dotu ļoti labas cerības uz kvalifikāciju 2014. gada Pasaules kērlinga čempionātam. Jāatzīmē arī, ka Norvēģijas izlasei šī būs ļoti svarīga spēle tā kā uzvara viņām savukārt nozīmētu iespēju saglabāt vietu Eiropas čempionāta elites grupā arī nākamajā sezonā.

Vakara spēlē Latvijas vīriešu izlasei bija principiāli svarīga spēle ar Čehijas valstsvienību, kurai tā pat kā Latvijas izlasei pēc astoņām spēlēm bija divas uzvaras un šīs spēles uzvarētājs sev nodrošinātu sev vietu 2014. gada Pasaules Čempionātā. Spēli pret Jirija Šnitla (Jiri Snitil) Latvijas izlase uzsāka ļoti pārliecinoši un spēles pārtraukumā iegājām ar neizšķirtu rezultātu 4 – 4. Taču nākamajos trīs endos Ritvara Gulbja komandu piemeklēja īsta melnā zona un vairāku neveiksmīgi izpildītu metienu rezultātā Čehija spēja gut četrus bezatbildes punktus un pēc nevieksmīga iesākuma astotajam endam komanda nolēma spēli neturpināt un spēles gala rezultāts 4 – 8. Neskatoties uz zaudējumu Latvijas vīriešu izlase Ritvara Gulbja vadībā pirmo reizi Latvijas kērlinga vēsturē spēja saglabāt vietu Eiropas čempionāta elites divīzijā, jo kopvērtējumā tika izcīnīta astotā vieta, kas ir arī vīriešu konkurencē mūsu augstākais sniegums līdz šim. Vēl arī tiek saglabātas cerības kvalifikācijai uz 2014. gada Pasaules Čempionātu, tā kā 8. vietas ieguvējs aizvada spēļu sēriju līdz trīs uzvarām ar Eiropas Čempionāta B grupas uzvarētājiem, kuri tiks noskaidroti pēc B grupas page play-off izspēles.

Pēc spēles komandas skips Ritvars Gulbis saglabāja pozitīvu noskaņu un Latvijas sniegumu šajā spēlē komentēja šādi: „Spēlē lielā mērā pārcentāmies. Gribējām kā labāk, sanāca kā parasti lielā mērā. Aizgājām no rutīnas metieniem, sākās kaut kādas korekcijas metienu laikā dažos izšķirošos metienos un pretinieks bija izpētījis mūsu vājās vietas un to viņi arī izmantoja. Viņi ļoti apzināti daudzus metienus atstāja tādus kuri mums nav varbūt stiprākie un pāris reizes viņi arī tā izteikti mūs uz to noķēra. Galvenais uzdevums ir izpildīts, A grupā esam palikuši un nekādi brīnumi arī nebija pirms čempionāta. Ar top 6 komandām cīnīties varam, bet grūti ir uzvarēt šīs spēles, tam vēl daudz jātrenējas. Tā arī šājā gadījumā Čehus kurus mēs varējām vinnēt, nevinnējām. Nezinu cik daudz bija tā vēlme tik tajā septītajā vietā. Pagaidām par Wolrd Challange spēlēm nedomājam jo arī pretinieki nav vēl zināmi. Bet Latvija ir palikusi Eiropas Čempionāta A grupā ar tiem visiem ieguldījumiem ko esam izdarījuši primārais mērķis ir izdarīts. Vēl ir divas kā minimums spēles, padevies nevien nav, tad jau cīnīsies un skatīsies!”

Kopvērtējums vīriešu konkurencē

 

Kopvērtējums sieviešu konkurencē

 

 

G

W

 

 

 

G

W

1

Norvēģija*

9

8

 

1

Skotija*

8

8

2

Dānija*

9

7

 

2

Šveice*

8

7

3

Šviece*

9

7

 

3

Dānija

8

5

4

Skotija*

9

7

 

3

Krievija

8

5

5

Zviedrija

9

5

 

3

Zviedrija

8

5

6

Krievija

9

4

 

6

Čehija

8

4

7

Čehija

9

3

 

7

Vācija

8

2

8

Latvija

9

2

 

7

Latvija

8

2

9

Somija

9

1

 

9

Itālija

7

1

10

Francija

9

1

 

9

Norvēģija

7

1

*Komandas kuras kvalificējušās play off stadijai

Latvijas vīriešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionātā: Ritvars Gulbis (skips), Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards, Raivis Bušmanis, treneris – Roberts Krusts, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionāta: Evita Regža (skips), Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde, treneris – Ansis Regža, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas kērlinga izlašu spēļu rezultātiem iespējams sekot www.ecc2013.curlingevetns.com kā arī www.facebook.com/latviancurlingwww.twitter.com@LatvianCurling un www.curling.lv

Latvijas Kērlinga Asociācija vēlas pateikties Latvijas Republikas Izglītibas un Kultūras Ministrijai un kompānijām ISOSTAR un Goldline par izrādīto atbalsu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Photo © WCF/Richard Gray

Redzi, es ar teiku sasniedzu tadu pasu rezultatu, ka Tu ar draw metienu!
2013-11-28 13:58:32
āāā, un man komentārs garāks- tas arī paprasīja 28 sec ;)
2013-11-28 13:25:43
Bāc, Kārli, izcirti mani! Nekas, es saņemšos uz čaļu spēļu iekomentēšanu :p
2013-11-28 13:25:04
Izskatās, ka sacensības izveidojušās attiecībā arī uz komentāru ievietošanu :))) No sirds apsveicu un tagad atbalstam puišus!
2013-11-28 13:09:12
Anete, es biju par 28 sec atraks par Tevi:))))
2013-11-28 11:36:59
SUPERRRRRRRRRRR!!!!!!!!!! Meičas baigie malači: 3 uzvaras 9 spēlēs, 7.vieta (augstākais sasniegums Eiropas čempī ever) un bez iespringuma nodrošināta dalība Pasaules čempī!!! Baigie malači! :)
2013-11-28 11:34:47
Apsveicu sieviesu komandu ar augstako sasniegumu Eiropas cempionatos (7.vieta) un tiesu kvalificesanos uz pasaules cempionatu Kanadaa!
2013-11-28 11:34:19
Čaļi, malači! Minimālais izpildīts. Tagad tik uz priekšu!!!
2013-11-28 11:18:04
Labs sarbs, kas padarīts (vietas saglabāšana) un jātiecas un nākamo mērķi- Pekinu! Domāju, ka dāmām būs veiksmīga diena un ceļazīme uz Kanādu jau būs rokās šodien ap pusdienas laiku. Lai veicās!
2013-11-28 08:17:40

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji