Eiropas kērlinga čempionāta otrās dienas vakara spēļu kopsavilkums

Latvijas sieviešu izlase savā dienas otrajā spēlē stājās pretī 2012. gada Pasaules čempionēm no Šveices – Mirjamas Ottas (Mirjam Ott) komandai. Spēles sākums mūsu dāmām bija samērā neveiksmīgs un pretinieces pirmajos divos endos izvirzījās vadibā ar 0 – 3, bet nākamajos divos endos Evitas Regžas komanda spēja atbildēt arī ar trīs punktiem un spēles pārtraukumā pēc piektā enda devās jau tikai ar minimālu deficītu. Pēc pārtraukuma komandas aizvadīja samērā vienlīdzīgu spēli un abas komandas cīnījās ar savām kļūdām un mainīgajiem ledus apstākļiem.  Šī cīņa labāk padevās Šveices izlasei,  kura līdz 8. enda beigām panāca pārsvaru 6 – 4. Taču spēles devītajā endā abas koamdas parādīja fantastiskus metienus – no sākuma Mirjama Otta ar savu septīto akmeni izpildīja ļoti „plānu” dubultu izsitienu, bet kā noskaidrojās nedaudz vēlāk ar to nepietika. Ar savu pēdējo metienu Evita Regža izpildīja lielisku dubultu izsitienu pēc kura arī metiena akmens palika mājā un tika gūti trīs punkti, kas ļāva pirms izšķirošā desmitā enda jau Latvijas izlasei atrasties vadībā 7 – 6. Desmitajā endā abas komandas cīnījās līdz pēdējam, abas pieļāva kļūdas taču divreiz pārāk stipri izmests akmens no mūsu komandas puses un precīzs izsitiens Šveices komandas izpildījumā deva iespēju Šveicei gūt trīs punktus un svinēt uzvaru 9 -  7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komandas treneris Ansis Regža pēc spēles izteicās, ka „Visi jau paši redzēja spēli, bija kā pa kalniem kā pa lejām es gribu teikt. Žēl, ka leja bija pēdējā endā, bet nu grūti kaut ko pateikt, jo ik pa brīdim nenoķēra ledu, bet arī pretiniecēm bija šīs pašas problēmas, tā kā nevar teikt, ka tikai mēs slikt spēlējām vai ko tādu. Abas komandas mocījās ar ledu un gribu teikt, ka devīto endu mēs nospēlējām vienkārši lieliski. Pēdējais metiens vienkārši ekselents, bet nu varbūt nedaudz pietrūka pieredze pēdējā endā, varbūt kaut kur pēdējā endā pietrūka veiksmes. Taktiski skatoties tie pēdējie metieni skaidrs ka bija izmisuma, tie frīzi jau ir izmisums. Bet nu es domāju, ka tā apziņa pēc šodienas ir. Ar vēl vienām pasaules čempionēm esam nocīnījušies un vēlreiz bijām tuvu. Nu tagad tikai jāturpina, galvu augšā!”

Vīriešu izlase savu otro dienas spēli aizvadīja pret joprojām zaudējumu nepiedzīvojušo Dānijas izlasi Rasmusa Stjernes (Rasmus Sjerne) vadībā. Pretēji pirmajai spēlei šo Latvijas vīriešu izlase aizvadīja pa galam neveiksmīgi, jau pirmajos trīs spēles endos nokļūstot iedzinējos ar 4 – 0. Šeit noteikti jāatzīmē Dānijas izlases un Stjernes ļoti precīzais izpildījums, kas neļāva mūsu komandai atrast ceļu pie punktiem. Pirmo punktu Ritvara Gulbja komanda spēja gūt tikai ceturtajā endā lai gan piektajā endā zaudētie divi punkti pavērsa rezultātu Dānijas komandas labā 6 – 1. Nākamajā endā spēles tendence turpinājās un Dānijas sportisti turpināja ļoti precīzi spēlēt no aizsardzības nedodt iespēju „aizķerties” un septītajā endā gūtais viens punkts samazināja starpību rezultātā līdz 6 – 2, bet pēc spēles gaitas un pretinieku precizitātes Ritvara Gulbja komanda izvēlejās neturpināt spēli un tā noslēdzās ar Dānijas uzvaru 6 – 2.

Pēc spēles komandas skips Ritvars Gulbis bija diezgan tiešs spēles novērtējumā: „Ko lai daudz saka, pietiek vien paskatīties uz mūsu un uz Dāņu izpildījuma procentiem. Tie pilnībā atspoguļo spēles rezultātu. Pēdējos endos centāmies aizķerties un paņemt divus punktus, bet pieļāvām pārāk daudz kļūdu par kurām tikām attiecīgi sodīti.”°

Latvijas izlases turpinās cīņas Eiropas čempionātā arī rītdien, 25. novembrī. Rīta spēli pulksten 10:00 aizvadīs Latvijas sieviešu izlase kurai stāsies pretī Čehijas valstvienības dāmas savukārt vakara spēlē pulksten 20:00 mūsu pretinieces būs Krievijas sportistes. Vīriešu izlasei rīt ir paredzēta viena spēle – pulksten 15:00 pret Skotijas valstvienību.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionātā: Ritvars Gulbis (skips), Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards, Raivis Bušmanis, treneris – Roberts Krusts, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionāta: Evita Regža (skips), Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde, treneris – Ansis Regža, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas kērlinga izlašu spēļu rezultātiem iespējams sekot www.ecc2013.curlingevetns.com kā arī www.facebook.com/latviancurlingwww.twitter.com@LatvianCurling un www.curling.lv

Latvijas Kērlinga Asociācija vēlas pateikties Latvijas Republikas Izglītibas un Kultūras Ministrijai un kompānijām ISOSTAR un Goldline par izrādīto atbalsu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Photo © WCF/Richard Gray

Nu meičām melnā diena ir garām, tagad tikai galvu augšā- ausīs jauna diena!!! Čaļi priecē! Super! Tā tikai turpināt! ;)
2013-11-25 22:44:53

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji