Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs norisināsies Fusenē

 

Pasaules Kērlinga Federācija (WCF) piektdien, 5. aprīlī, ir izplatījusi paziņojumu, ka 2014. gada Olimpisko Spēļu kvalifikācijas turnīrs norisināsies Vācijas pilsētā Fusenē no 2013. gada 11. līdz 15. decembrim.

Pēc 2013. gada sieviešu un vīriešu Pasaules čempionātu noslēguma ir zināmas tās astoņas komandas, kuras ir izcīnījušas tiesības piedalīties OS pēc iegūtajiem punktiem 2012. un 2013. gada Pasaules kērlinga čempionātos.

Olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Fusenē tiks noskaidrotas vēl divas dalībvalstis gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē, kuras piedalīsies 2014. gada Olimpiādē. Šajā turnīrā ir iepspēja pieteikties 2011.; 2012. un 2013. gada Pasaules Čempionāta dalībvalstīm, kuras nepanāca automātisku kvalifikāciju Olimpiskajām spēlēm abilstoši WCF punktu kvalifikācijas sistēmai.

Tiesības piedalīties kvalifikācijas turnīra vīriešu konkurencē ir izcīnījušas ASV, Jaunzēlande, Čehija, Francija, Japāna, Vācija, Koreja un Somija. Savukārt tiesības piedalīties kvalifikācijas turnīrā sieviešu konkurencē ir Latvijas, Vācijas, Japānas, Ķīnas, Itālijas, Čehijas un Norvēģijas valstvienībām.

Latvijas pārstāves Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā tiks noskaidrotas Olimpiskajā pirmskvalifikācijas turnīrā, kurš norisināsies 2013.gada 4., 5., 6., 11., 12. un 13.oktobrī. Olimpiskās pirmskvalifikācijas turnīram Latvijā ir iespēja pieteikties ikvienai sieviešu konkurences komandai atbilstoši Nacionālo izlašu veidošanas noteikumu 4. punktam. Pieteikumu termiņš dalībai Olimpiskajā pirmskvalifikācijas turnīrā ir pagarināts līdz 2013. gada 7. maijam.

Valstis, kuras izcīnījušas automātisko kvalifikāciju vīriešu konkurencē –

 1. Kanāda  
 2. Zviedrija  
 3. Skotija*
 4. Norvēģija   
 5. Dānija 
 6. Ķīna   
 7. Šveice 
 8. Krievija**

Valstis, kuras izcīnījušas automātisko kvalifikāciju vīriešu konkurencē –

 1. Zviedrija
 2. Šveice
 3. Skotija*
 4. Kanāda
 5. ASV
 6. Krievija**
 7. Dānija
 8. Koreja

* Skotija izcīna punktus Lielbritānijas komandas labā
** Krievija saņem automātisku kvalifikāciju kā organizētjvalsts

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji