Latvijas komanda pasaules kērlinga čempionātā liek pacīnīties Ķīnas valstsvienībai un piedzīvo smagu zaudējumu pret ASV izlasi

20.martā, Latvijas valstsvienības komanda pasaules sieviešu kērlinga čempionātā piedzīvoja gan sāpīgu zaudējumu, atzīstot ASV izlases pārākumu ar rezultātu 9-2, gan arī lika Ķīnas komandai pielikt pūles, lai tiktu izcīnīta uzvara ar rezultātu 7-3.

20. martā pasaules sieviešu  kērlinga čempionāta priekšspēļu turnīrā Latvija piedzīvoja līdz šim smagāko zaudējumu. Latvijas valstsvienība piekāpās ASV izlasei ar rezultātu 9-2. Pirmajā endā amerikānietēm izdevās izcīnīt divus punktus, bet otrais ends Latvijas valstsvienībai izvērtās īpaši neveiksmīgs. Tajā latvietēm bija pēdējā akmens tiesības, bet ASV izlase šajā endā izcīnīja 3 punktus. Savukārt trešajā endā ASV izlasei izdevās nozagt vēl 2 punktus un rezultātu tablo jau rādīja 7-0. Ceturtais ends noslēdzās bez punktu guvumiem, bet piektajā endā Latvijai beidzot izdevās izcīnīt pirmos divus punktus. Sestajā endā ASV izlase guva vēl divus punktus un spēle noslēdzās ar rezultātu 9-2.

Pēc spēles ASV komandas kapteine Ērika Brauna norādīja: „Mēs izpildījām daudzus pareizus metienus un novietojām akmeņus patiešām grūtās vietās un Latvijas komanda bija spiesta īstenot dažus sarežģītus metienus.”

Latvijas komandas trenere Nicole Strausak, komentējot spēli ar ASV, secina: „Tas bija mūsu smagākais zaudējums ne tikai no rezultāta aspekta, bet arī no tā, kā komanda nospēlēja. Izpildījums nebija pārāk labs, tāpat komanda pieļāva pārāk daudz kļūdu. Ivetas pēdējais akmens otrajā endā bija ļoti tuvu, lai mēs gūtu punktu, tomēr tas bija aptuveni 5 centimetrus tālāk nekā pretinieču akmens no mājas centra. Tā visa rezultātā jau pēc diviem endiem rezultāts nebija iepriecinošs.”

20. martā otro spēli Latvijas valstsvienība aizvadīja pret Ķīnas komandu. Pirmajā endā Latvijas pārstāves izvēlējās spēli beigt ar rezultātu 0-0, lai saglabātu pēdējā akmens tiesības nākamajā endā. Tāda pat taktika tika izmantota arī otrajā endā un neviena komanda neguva punktus. Trešajā, ceturtajā un piektajā endā, kurā Latvijai bija pēdējā akmens tiesības,  Ķīnas izlase izcīnīja pa vienam punktam. Sestajā endā Latvija izcīnīja savu pirmo punktu. Tomēr ķīnietes savu pārsvaru nostiprināja septītajā endā, gūstot vēl divus punktus. Latvijas valstsvienība nepadevās un astotajā endā arī Ķīnas izlasei atbildēja ar diviem punktiem. Devītajā endā Ķīnai izdevās izcīnīt vēl divus akmeņus un spēle noslēdzās ar rezultātu 7-3.

Pēc spēles ar Ķīnu Latvijas komandas kapteine Iveta Staša- Šaršūne atzīst: „Mums šajā spēlē nedaudz pietrūka veiksmes, Ķīnai izdevās gūt punktus endos, kuros mums bija pēdējā akmens tiesības, lai gan bijām izdarījušas visu, kā nepieciešams. Katrā ziņā spēle bija laba un bija daudz iespēju. Mēs arī pretiniecēm likām pacīnīties un viņas arī kļūdījās. Mūsu komandai stratēģiski vēl daudz kas ir jāmācās, tomēr pamatbāze ir ielikta un varam spēlēt ar šāda līmeņa komandām, tikai nepieciešama vēl nedaudz veiksme. Startējot pasaules čempionātā, protams, necerējām, ka mums ies viegli un iegūsim daudz uzvaru, tomēr, jāsaka, ka veicies ir labi.”

Savukārt pēc spēles Ķīnas komandas kapteine Bingju Vanga norādīja: „Es neticu, ka iekļūsim play-off. Mums ir vēl atlikušas divas spēles un mēs darīsim visu, lai tajās uzvarētu.” Komentējot savas komandas vājo iesākumu čempionātā, kad tika piedzīvoti zaudējumi piecās spēlēs, B. Vanga norādīja: „Uzskatu, ka esam attīstījušas pēdējos gados, bet šajā čempionātā iesākums bija grūts.”

Divpadsmitajā spēļu sesijā Zviedrija ar 9-4 pieveica ASV, Kanāda ar 8-5 Vāciju, Skotija ar 8-6 Dāniju. Trīspadsmitajā spēļu sesijā Ķīna ar 9-5 uzvarēja Kanādu, Dānija ar 9-7 Itāliju, Šveice ar 7-3 Vāciju, Krievija ar 10-3 Japānu. Četrpadsmitajā spēļu sesijā Kanāda ar 7-4 pieveica Šveici, Zviedrija ar rezultātu 10-3 lika piekāpties Krievijai, Skotija ar 8-4 uzvarēja Itāliju.

Rezultāti pēc četrpadsmit spēļu sesijām

 • Skotija 8 uzvaras, 1 zaudējums
 • Zviedrija 8-1
 • Kanāda 6-3
 • Krievija 6-3
 • ASV 5-4
 • Šveice 5-4
 • Japāna 4-5
 • Ķīna 4-5
 • Vācija 3-6
 • Dānija 3-6
 • Itālija 2-7
 • Latvija 0-9

 

Biļetes uz pasaules kērlinga čempionāta spēlēm var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

Biļetes uz čempionāta vienu spēļu sesiju, kurā vienlaicīgi  uz viena ledus laukuma norisinās 4 spēles, maksā 3-5 lati.  Savukārt par 10-15 latiem var iegādāties dienas biļeti, kurā var redzēt trīs spēļu sesijas. Bet visa čempionāta biļete maksā 75 latus. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.

Detalizētāka informācija par Pasaules kērlinga čempionātu sievietēm http://wwcc2013.curlingevents.com

 

Latvijas kērlinga asociācijas preses sekretāre WWCC2013
Daina Saliņa

Photo © 2013 Richard Gray / WCF

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji