Latvijas valstsvienībai kērlinga čempionāta trešajā dienā joprojām neizdodas izcīnīt pirmo uzvaru

18. martā, trešajā sieviešu pasaules kērlinga čempionāta dienā Latvijas komanda aizvadīja ne pārāk veiksmīgu spēli ar Itāliju, zaudējot ar rezultātu 5-7, bet spēlē ar Vāciju izvērtās līdzvērtīga, tomēr nācās piedzīvot zaudējumu ar 3-6.

Latvijas valstsvienība Itālijas komandai trešajā pasaules čempionāta dienā piekāpās ar rezultātu 5-7. Tā bija pirmā Itālijas komandas uzvara šajā čempionātā. Itālijas izlase 6 punktus no septiņiem guva divos endos, kuros izcīnīja ik pa trim punktiem. Pirmais ends Latvijas valstsvienībai sākās neveiksmīgi, kad Itālija izcīnīja trīs punktus. Otrajā endā Latvijas komanda Itālijas izlasei atbildēja ar divu punktu gūšanu. Trešajā endā neviena no komandām neguva punktus, bet atkal ceturtajā endā itālietēm izdevās izcīnīt trīs punktus. Piektajā un sestajā endā latvietes pie punktiem netika, kamēr Itālijas izlase ieguva vienu punktu un praktiski nodrošināja uzvaru.  Cerības stars Latvijas valstsvienībai atkal paspīdēja septītajā endā, kad tika iegūts viens punkts . Tomēr tā kā astotajā endā Latvija vairs neguva punktus, lai gan devītajā endā tika nozagti divi punkti, tas nebija pietiekoši un spēle noslēdzās ar Itālijas uzvaru.

Komandas trenere Nicole Strausak atzina: „Spēlē ar Itāliju mums tiešām bija slikts iesākums, Latvijas komanda vēl īsti nespēja piešauties ledus īpatnībām. Tas bija vēl ciets un akmeņi stipri griezās uz vienu pusi. Tāpat mūsu komanda piedzīvoja dažas vienkāršas kļūdas un tas deva Itālijai iespēju iegūt vieglus trīs punktus. Otrais ends mūsu komandai izdevās veiksmīgs un tas bija labi, ka tūlīt spējām atbildēt ar diviem punktiem. Trešais ends tika noslēgts bez punktiem nevienai no komandai, bet ceturtajā endā atkal izveidojās sarežģīta situācija. Ceturtajā endā spēlējām pārāk agresīvi, ņemot vērā, ka mums nebija paredzētas pēdējā akmens tiesības. Šāda izvēle vienmēr ir nedaudz riskanta. Tāpat šajā endā mūsu metieni nebija visai precīzi. Līdz ar to Itālija ar labu metienu varēja iegūt vēl trīs punktus. Pēc tam spēle atkal bija līdzvērtīga, izdarījām spiedienu uz pretiniekiem, tāpat spējām nozagt divus punktus devītajā endā. Tomēr bija jau par vēlu, lai labotu situāciju, tādēļ kopumā spēli nevar vērtēt kā veiksmīgu.”

Itālijas komandas kapteine Diāna Gaspari pēc uzvaras pār Latvijas komandu norādīja: „Beidzot! Kā vienmēr čempionātos mums ir nepieciešams laiks, lai iešūpotos. Problēma ir tā, ka sezonas laikā mums nav pārāk daudz spēļu un ir nepieciešamas pāris dienas, lai pierastu pie ledus. Tomēr mēs sev ticam. Esam uz pareizā ceļa un nepieciešams turpināt tikpat veiksmīgi.”

Astotajā spēļu sesijā Latvijai bija jāsacenšas ar Vācijas komandu. Līdzīgi kā spēlēs pret Kanādu , Zviedriju un Japānu  arī šajā Latvijas valstsvienība parādīja sīvu pretestību, bet tomēr nedaudz pietrūka, lai tiktu iegūta pirmā uzvara  šajā čempionātā.

Vācija spēli iesāka ar gūtiem diviem punktiem pirmajā endā. Otrajā endā, kurā Latvijai bija pēdējā akmens tiesības, tomēr Vācijai nevarēja atbildēt ar to pašu un tika gūts viens punkts. Trešajā endā Vācija atkal tika pie viena punkta, ceturtais ends noslēdzās bez punktiem. Arī piektajā endā, kurā Latvijas izlasei bija pēdējā akmens tiesības, neizdevās lauzt spēles un gaitu un tika izcīnīts vien viens punkts. Savukārt septītajā endā Vācijas kapteinei Andreai Šoepai izdevās labs metiens un tika izcīnīti divi punkti,. Tā Vācijas komanda nodrošināja divu punktu pārsvaru, šo endu noslēdzot ar rezultātu 5-2. Astotajā endā Latvijas komandas kapteine Iveta Staša-Šaršūne atbildēja ar labu metienu, izcīnot savai komandai vienu punktu un rezultātu tablo jau rādīja 5-3. Devītajā endā  Latvijas izlase ilgstoši saglabāja labas pozīcijas, tomēr pieļāva kļūmi pēdējā akmens izspēlē. Vācija izmantoja šo izdevību un guva vēl vienu punktu. Desmitajā endā Vācija noturēja savu pozīciju un spēle noslēdzās ar rezultātu 6-3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komandas kapteine Iveta Staša-Šaršūne pēc spēles ar Vāciju norādīja: „Uzskatu, ka līdz piektajam endam ar Vāciju nospēlējām ļoti līdzīgi. Tomēr neizdevās pāris endi, kur varējām iegūt divus punktus. Arī devītajā endā, kur nenozagām punktu, lai gan viss bija izdarīts tā, lai tas notiktu. Vajadzēja akmeni birstēt mazliet ātrāk un viss būtu ideāli.”

Jāatgādina, ka otrdien Latvijai paredzētas spēles ar Krieviju un Skotiju, trešdien ar ASV un Ķīnu, bet ceturtdien ar Šveici un Dāniju.

Sestajā spēļu sesijā Itālija pieveica Ķīnu ar 7-6, Kanāda Krieviju ar 5-4, Skotija Ķīnu ar 8-5. Savukārt graujošu zaudējumu pret zviedrietēm piedzīvoja Šveices izlase un spēle noslēdzās ar rezultātu 9-0.

Septītajā spēļu sesijā Itālija izcīnīja otro uzvaru pār Ķīnu ar rezultātu 7-6. Vācija pieveica Japānu ar 4-6, Krievija Šveici ar 8-4, bet ASV Dāniju ar 7-6.

Astotajā spēļu sesijā Skotija ar 8-3 pieveica Japānu, ASV ar 5-4 Kanādu, Zviedrija ar 5-4 Dāniju.

Rezultāti pēc astoņām spēļu sesijām:

 • Zviedrija  5 uzvaras, 0 zaudējumus
 • Skotija 4-1
 • Kanāda3-2
 • Vācija 3-2
 • Šveice 3-2
 • ASV3-2
 • Krievija 3-2
 • Japāna3-2
 • Itālija 2-3
 • Dānija 1-4
 • Latvija  0-5
 • Ķīna 0-5

Pasaules sieviešu kērlinga čempionāta priekšsacīkšu spēles norisināsies līdz 21. martam, 22. un 23. martā paredzētas play-off spēles, bet 24. martā tiks noteiktas bronzas, sudraba un zelta medaļu ieguvējas.

Biļetes uz pasaules kērlinga čempionāta spēlēm var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

Biļetes uz čempionāta vienu  spēļu sesiju maksā 3-5 lati, dienas biļete izmaksā 10-15 latus, bet visa čempionāta biļete maksā 75 latus. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.

Detalizētāka informācija par Pasaules kērlinga čempionātu sievietēm http://wwcc2013.curlingevents.com

 

Latvijas kērlinga asociācijas preses sekretāre WWCC2013
Daina Saliņa

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji