A41/Gulbis uzvar Latvijas čempionātā

 

Kā jau pēdējos gados ir ierasts pavasara iestāšanos Latvijas kērlinga sezonā parasti iezīmē vīriešu un sieviešu čempionāta noslēgums. Un arī 2013. gadā šis brīdis ir pienācis, tā kā  pagājušajā nedēļas nogalē mēs uzzinājām šī gada spēcīgāko sieviešu komandu un šo svētdien, 24. februārī, tika aizvadītas izšķirošās spēles cīņā par medaļām Latvijas kērlinga čempionāta vīriešu konkurencē. Cīņā par zelta medaļām stājās pretī grupu turnīra līderi, Jelgavas Kērlinga Klubu pārstāvošie, JUNKERS/Smilga, kuriem šī bija atgriešanās Latvijas kērlinga čempionāta finālā pēc 4 sezonu pārtraukuma un daudzkārtējie Latvijas čempionātā uzvarētāji A41/Gulbis. Komandas jau savā strpā bija tikušās divreiz grupu apļa turnīrā un vienreiz jau finālspēļu laikā, kad komandas tikās 1. un 2. grupu apļa pozīcijas izspēlē par vietu finālā un visās šajās iepriekšējās spēlēs pārāka izrādījās Kārļa Smilgas komanda. Fināla sākums arī tika aizvadīts ļoti vienlīdzīgi un pēc Ritvara Gulbja komandas „nozagtā” punkta pirmajā endā JUNKERS/Smilga veiksmīgi guva divus punktus otrajā endā. Pēc punkta guvuma trešajā endā Ritvara Gulbja komanda spēja parādīt savu pieredzes pārākumu un 4., 5. , un 6. endā guva četrus bezatbildes punkuts un panāca pārsvaru 6 – 2. Septītajā endā Kārļa Smilgas komanda beidzot spēja uzspiest pretiniekam savu spēli un pēc neveiksmīga Ritvara Gulbja pēdējā metiena guva 3 punktus panākot jau starpību rezultātā tikai vienu punku 6 – 5. Bet vēl pa zaudētam punktam astotajā un devītajā endā ļāva A41/Gulbis beigt spēli jau pēc 9. enda un svinēt savu astoto panākumu Latvijas kērlinga čempionātā.

Spēlē par trešo vietu tikās Sporta Kluba OB komanda SKOB/Regža un Jelgavas Kērlinga Kluba komanda JKK/Bušmanis. Arī šajā spēlē pirmos punktus guva komanda bez pēdējā akmens tiesībām, bet Anša Regžas komanda jau nākamajā endā atgrieza spēles rezultātā vienlīdzību. Trešajā endā punktus neguva neviena komanda un spēles lūzuma brīdis notika ceturtajā endā, kad pēc neveiksmīgu metienu sērijas Raivja Bušmaņa komanda zaudēja četrus punktus un rezultāts kļuva 5 – 1. Jelgavas Kērlinga kluba komanda spēja atgūt divus punktus piektajā un sestajā endā taču zaudēti divi punti septītajā endā lika domāt par spēles priekšlaicīgām beigām, taču lielisks astotais un devītais ends JKK/Bušmanis izpildījumā izlīdzināja rezultātu 7 – 7 un par izšķirošo tad kļuva pēdējais – desmitais ends, kurā Sporta Kluba OB komanda nokontrolēja spēles gaitu un ar salīdzinoši vienkāršu atvērtu take-out metienu guva punktu, kas bija nepieciešams uzvarai.

Atgādināsim, ka Latvijas kērlinga čempionāta uzvarētāji iegūst tiesības pārstāvēt Latviju A grupā 2013. gada Eiropas kērlinga čempionātā, kurš norsināsies Norvēģijas pilsētā Stavangerā no 23. līdz 30. novembrim..

Aizvadīto spēļu rezultāti un kopvērtējums ir atrodami sadaļās„Čempionāti/Vīrieši” vai „Čempionāti/Sievietes”

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji