Nedēļas nogalē startēs Latvijas čempionāts sieviešu konkurencē

 

Šajā nedēļas nogalē, 26. un 27. janvārī, tiks aizvadītas pirmās spēles Latvijas kērlinga čempionāta sieviešu konkurences ietvaros.

Savu dalību čempionāta 2012./2013. gada sezonā ir pieteikušas četras komandas – pagājušās sezonas Latvijas čempiones un 2012. gada Eiropas Kērlinga čempionāta B grupas zelta medaļu ieguvējas Jelgavas Kērlinga Klubu pārstāvošā komanda Ivetas Stašas-Šaršūnes vadībā, Latvijas čempionāta sudraba medaļnieces un Baltic Cup 2013 uzvarētājas Sporta Kluba OB pārstāves NICOLL/Regža. Izmaiņas sastāvā ir piedzīvojusi Latvijas Kērlinga Kluba komanda Ilutas Lindes vadībā un savu dalību čempionātā ir pieteikusi arī jaunizveidota komanda JKK/Kāpostiņa, kuras sastāvā spēlē pieredzējušas spēlētājas.

Latvijas čempionāta sieviešu konkurences ietvaros tiks aizvadīts divu apļu turnīrs, kura laikā visas komandas tiksies viena ar otru. Pēc grupu apļa turnīra aizvadīšanas divas labākās komandas aizvadīs spēļu sēriju līdz trīs uzvarām.

Čempionāta spēles tiks aizvadītas 26. un 27. janvārī, 2. un 3. februārī. Finālspēļu sērija tiks aizvadīta 2013. gada 16. un 17. februārī. Visas Lavijas kērlinga čempionāta spēles tiks aizvadītas Kērlinga Hallē, Biķernieku ielā 121h, Rīgā.

Čempionāta uzvarētājas iegūs tiesības pārtstāvēt Latviju 2013. gada Eiropas kērlinga čempionātā, kurš norsināsies Norvēģijas pilsētā Stavangerā no 23. līdz 30. novembrim. Pēc veiksmīgā starta 2012. gada Eiropas čempionāta tiesības piedalīties Eiropas čempionāta A grupas turnīrā ir izcīnījušas gan vīriešu gan sieviešu izlases.

Pirmās spēles 19. un 20. janvārī tika aizvadītas Latvijas kērlinga čempionāta vīriešu konkurences A grupā, kur pēc četrām aivadītām spēlēm vadībā atrodas Kārļa Smilgas komanda JUNKERS/Smilga ar četrām uzvarām. Otrajā vietā ir Sporta Kluba OB komanda Anša Regžas vadībā un trijnieku noslēdz JKK/Bušmanis. Kā pārsteigumu var minēt daudzkārtēji Latvijas čempionu A41/Gulbis neviennozīmīgo startu, jo komanda pēc pirmajām divām spēļu dienām ierindojas piektajā vietā ar divām uzvarām.

Pilns čempionāta spēļu grafiks ir pieejams šeit.

Visu speļu rezultātus online būs iespējams vērot Latvijas Kērlinga asociācijas mājas lapā www.curling.lv. Aizvadīto spēļu rezultāti un kopvērtējums ir atrodami sadaļās„Čempionāti/Vīrieši” vai „Čempionāti/Sievietes”

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji