Noskaidroti Klusā okeāna un Āzijas zonas pārstāvji Pasaules kērlinga čempionātā

 

Jaunzēlandes pilsēta Nasebī no 18. līdz 25. novembrim pulcēja spēcīgākās Klusā okeāna un Āzijas reģiona komandas, kuras sacentās par vietu Pasaules kērlinga čempionātā. Sieviešu konkurencē uzvarēja Ķīnas izlase, kura ar 10 – 4 uzvarēja Japānas sportistes. Šīs divas komandas – Ķina un Japāna arī būs Klusā okeāna un Āzijas reģiona pārstāves nākamā gada Pasaules Sieviešu Kērlinga Čempionātā, kurš norisnāsies Rīgā no 16. līdz 24. martam.  

Bronzas medaļu dāmu konkurencē ieguva 2012. gada Pasaules Čempionāta ļoti veiksmīgi startējusī Korejas izlase, kura ar pārliecinošu rezultātu 9 – 3 uzveica Austrālijas sportistes, bet zaudējums Japānas valstvienībai pusfinālā neļāvā izcīnīt ceļazīmi uz Rīgu.

Vīriešu konkurencē finālspēlē tikās tās pašas komandas, kuras dāmu konkurencē – Ķīna un Japāna, un arī šajā spēlē rezultāts bija līdzīgs, Ķīnas sportisti svinēja uzvaru ar 6 – 2. Arī šīs divas komandas izcīnīja sev ceļazīmes uz 2013. gada Pasaules čempionātu, kurš vīriešu konkurencē norisināsies Kanādas pilsētā Viktorijā. Bronzas medaļu spēlē uzvarēja Austrālijas valstsvienība, kura ar 10 – 7 pieveica Korejas sportistus.

Pēc Klusā okeāna un Āzijas zonas pārstāvju noskaidrošanas ir zināmas jau piecas sieviešu komandas, kuras piedalīsies nākamā gada Pasaules čempionātā Rīgā – Latvija, Kanāda, ASV, Ķīna un Japāna.

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji