Noslēdzies EMCC / ECC – C grupas čempionāts

Trešdien, 10. oktobrī, Turcijas pilsētā Erzurum tika aizvadītas pēdējās 2012. gada Eiropas jaukto komandu čempionāta un Eiropas čempionāta C grupas spēles.

Latvijas izlase piedalījās Eiropas jaukto komandu kērlinga čempionātā (EMCC) kurā izcīnīja 13. vietu kopvērtējumā. Par komandas noskaņojumu pēc čempionāta komentē Evita Regža -

„Esam atgriezušies laimīgi mājās Rīgā un Briselē. Pēc čempionāta ir palikuši „nepabeigti darbiņi”  – Spānija un Ungārija, kurai šoreiz piekāpāmies. Bet kopumā čempionātu pabeidzām uz pozitīvas nots – uzvara pār Baltkrieviju un kērlinga lielvalsti Vāciju. Kopvērtējumā esam 13.vietā.

Šis bija tas čempionāts, kad pusfināli izrādījās saistošāki par fināliem. Pusfinālos cīņa ritēja līdz pat pēdējiem akmeņiem. Jāatzīst, ka Skotijas „dream team” pelnīti tika kronēti par čempioniem. Savukārt somiem, neskatoties uz smagām veselības ķibelēm, godam nopelnīta trešā vieta – austriešiem nebija nekādu cerību.

Par nākošo Jaukto komandu čempionāta norises vietu skaidrības nav un pagaidām čempionāta karogs tika nodots Eiropas kērlinga asociācijai.

Liels paldies visiem, kas juta līdzi un turēja īkšķus !

Liels paldies Latvijas Kērlinga asociācijai par atbalstu, personīgi Robertam Birzniekam !”

EMCC finālā Skotijas valstvienība uzvarēja Zviedrijas sportistus ar rezultātu 8 – 4, savukārt spēlē par bronzas medaļām pārāki bija Somijas sportisti, kuri ar 10 – 3 pārliecinoši uzvarēja Austrijas komandu.

Pēc EMCC noslēguma Erzurum turpinājās kērlinga svētki un tika aizvadīts Eiropas čempionāta C grupas turnīrs. Zelta godalgas un tiesības 2012. gadā spēlēt Eiropas čempionāta B grupā ieguva Baltkrivijas sportistes, kuras finālā pieveica Turcijas sportistes. Jāatzīmē, ka Baltkrievijas sieviešu izlase aizvada regulāras treniņnometnes Rīgā, ārzemju un Latvijas treneru uzraudzībā. Vīriešu konkurencē uzvarēja čempionāta mājnieki – Turcijas sportisti un arī viņi iegūst tiesības startēt Eiropas čempionāta B grupas čempionātā.  Sudraba godalgas ieguva Horvātijas izlase.