Mix izlase noslēdz pirmo sacensību dienu EMCC

Latvijas mix izlase pirmo sacensību dienu Eiropas jaukto komandu kērlinga čempionātā noslēdza ar neitrālu bilanci – viena uzvara un viens zaudējums. Pirmo dienas spēli, kura sākās pulksten 9:00, Latvijas komanda aizvadīja pret spēcīgo Somijas izlasi, ar skipu Aku Kausti (Aku Kauste). Šī spēle tika uzsākta ļoti vieksmīgi un pēc četriem endiem rezultāts jau 7 – 1. Par spēli pret Somiju komentē komandas vice-skips Evita Regža:

"Spēli uzsākām pārliecinoši un uzreiz uzspiedām savu spēles stilu. Treniņā novērojām, ka viņiem labāk padodas teiki. Tas arī apliecinājās spēlē, spēles pirmajā pusē mājas metieni bija par stipru, īpaši otrajam numuram. Un arī mūsu labs izpildījums noveda pie rezultāta pēc 4 endiem 7:1. Spēli turpinājām uz tīru māju. Tas vairāk/mazāk veiksmīgi izdevās un somiem nebija iespēju paņemt vairāk par vienu akmeni.”

Dienas otrajā spēlē, pret ne mazāk pieredzējušajiem preteniekiem no Austrijas,  Latvijas valstvienībai neklājās tik labi. Austrijas komanda savu spēli izpildīja ļoti labi un ļoti ciešā spēlē līdz piektajam endam panāca pārsvaru 4 – 1. Par notikumiem spēlē, vēlreiz komandas vice-skips Evita Regža:

”Spēli uzsākām apņēmīgi. Bet viņi mūsu kļūdiņas izmantoja un savā izpildījumā bija nevainojami, īpaši puiši (17 un 18 gadi). Pēc 5.enda mēģinājām „pīties”. Kā jau Renārs komentāros minēja (Renāra Freidensona komentāri), 6.endā gājām uz „visu banku”, jo gribējām paņemt vismaz +2, lai varētu maksimāli līdzvērtīgi turpināt spēli. Diemžēl -4 un spēle galā. Pie vakariņu galda McDonaldā (bulkas ir kļuvušas par mūsu maltītes neatņemamu sastāvdaļu J ) ievelkam elpu, lai rīt varētu stāties pretī Ungārijai, kas šodien tikai par mata tiesu izglābās no zaudējuma Baltkrievijai.”

Citās Latvijas izlases apakšgrupas (Zaļā grupa) spēlēs pirmo dienu ar divām uzvarām noslēdza Vācijas izlase (uzvaras pār Austriju un Somiju) un arī Ungārijas izlase, kuras uzvaras gan ir nākušas pār grupas „vieglākajām” komandām – Baltkrieviju un Spāniju. Pēc pirmās spēļu dienas viena uzvara ir četrām komandām grupā – Austrijai, Spānijai, Baltkrievijai un Latvijai. Bez uzvarām pirmajā dienā – Horvātijas un Somijas komandas.

Rītdien, 02.10., Latvijas izlasei ir paredzēta tikai viena spēle – pulksten 9:00 pret Ungāriju.

 

 

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji