2013.gada Pasaules sieviešu čempionāta organizācijas komitejas aktuālā informācija

Bāzeles čempionāta galvenais secinājums – brīvprātīgo darbs pāri visam.        

Pagājušais mēnesis čempionāta organizācijas komitejai pagāja intensīvā darba režīmā gan šeit uz vietas Latvijā, gan ārvalstīs.

Lai sekmīgi realizētu nosprausto mērķi 2013.gada pasaules čempionāta organizēšanai Rīgā- patīkams čempionāts gan spēlētājiem, gan skatītājiem, gan oficiālajām personām, uz Šveices pilsētu Bāzeli, kur norisinājās 2012.gada pasaules čempionāts vīriešiem, devās Organizācijas komitejas delegācija, Kārlis Smilga un Ansis Regža (uz čempionāta sākuma stadiju, tehniskā inspekcija) un Jānis Rudzītis (oficiālās pieņemšanas un čempionāta beigu stadija).

Bāzeles čempionāta laikā tikāmies gan ar organizatoru pārstāvjiem (Organizācijas komitejas vadītāju, vietniekiem), gan ar brīvprātīgajiem (transporta, ēdināšanas, biļešu jomās), gan intervējām trenerus, ledus meistarus, šoferus, pavārus, gan tikāmies ar oficiālajām personām (WCF Prezidenti, Sporta Direktoru, Tehnisko direktoru, WCTV pārstāvjiem un vadību). Apmeklējām un izpētījām gan arēnu, gan transporta sistēmu, paviesojāmies sportistu ēdināšanas telpās, novērtējām spēļu translēšanas sarežģīto sistēmu un loģistiku.

Neaizmirsām arī par skatītājiem veltītajām lietām - atribūtiku, atpūtas zonām, soļojām līdzi atklāšanas parādē pa galveno Bāzeles gājēju ieliņu. Brīnījāmies par vērienu ar kādu organizē čempionātu Šveicē- nežēlo nedz naudu, nedz laiku, bet bieži aizmirst par vienkāršo. Galvenais secinājums- WCF mums palīdzēs noorganizēt tādu čempionātu, ka skatītājs TV ekrānos pat nepamanīs, vai mums ir problēmas vai nav, šajās lietās mums lielas teikšanas nebūs, taču galvenā mūsu rūpe - spēlētāju un skatītāju labsajūta un mijiedarbība paliks uz mūsu pleciem, tas ko neredzēs skatītājs TV ekrānos. Katrs no mums grib, lai jebkurš Rīgas viesis no čempionāta aizbrauktu ar siltām sajūtām un vēlmi atgriezties un to var panākt tikai ar vienu atslēgas vārdu- brīvprātīgajiem palīgiem. Tieši 200 palīgu darbs bija tas, kas padarīja čempionātu kā precīzu Šveices pulksteni, kuram mēs, Latvijas kērlingisti, pievienosim Latvijas burvību, mīlestību un šarmu.

Ļoti būtiska nianse, kas radīja ļoti pozitīvo kopējo fonu bija skatītāji, to varbūt nebija tik daudz cik organizatori bija cerējuši, jo mājiniekiem sportiskā ziņā šis nebija veiksmīgs čempionāts, bet visi skatītāji ļoti aktīvi un skaļi, bet vienlaicīgi ievērojot kērlinga tradīcijas, juta līdzi radot vienreizēju atmosfēru. Tribīnēs bija veselīga sāncensība starp Skotijas un Kanādas līdzjutējiem, bet neitrālie skatītāji vienkārši izbaudīja augsto spēles līmeni un atzinīgi novērtēja katru veiksmīgi nospēlēto epizodi. Reducējot šo uz mūsu čempionātu tas mums būs uzdevums piesaistīt pēc iespējas vairāk ārvalstu viesu, gan pastrādāt ar vietējiem skatītājiem, lai tie, kuri vēl nezin kērlinga specifiskās nianses, tās iepazītu un palīdzētu radīt lielisku atmosfēru arēnā.

Aicinām visus Latvijas kērlingistus uzaicināt savus kērlinga draugus no visas pasaules nākamgad martā ciemos pie mums uz čempionātu. Ar organizācijas sagatavoto piedāvājumu ārvalstu viesiem čempionāta apmeklēšanai var iepazīties šeit. Uzskatām, ka mūsu piedāvājums ir ļoti pievilcīgs un tā ir laba iespēja visiem Latvijas kērlinga draugiem ārvalstīs apmeklēt Rīgu.

No Latvijā īstenotajām aktivitātēm par galveno minama līguma noslēgšana ar lokālo mārketinga partneri par sadarbību finansējuma piesaistē. Ne tik labi kā plānojam sokas ar čempionāta logo apstiprināšanu un mājas lapas palaišanu, bet ceram, ka maijā izdosies realizēt šīs aktivitātes.

2013. gada Pasaules Sieviešu Kērlinga Čempionāta
Organizatoriskā Komiteja

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji