Šajā nedēļas nogalē startē Latvijas kērlinga čempionāts vīriešu un sieviešu konkurencē

2012. gada Latvijas kērlinga čempionātam ir pieteikušās astoņas vīriešu komandas un piecas sieviešu komandas. Savu dalību Latvijas čempionāta vīriešu konkurencē ir apstiprinājuši pieckārtējie Latvijas čempioni un arī pagājušā Latvijas čempionāta uzvarētāji – A41/Gulbis (Rīgas Roņi*) kā arī bronzas godalgu ieguvēji JUNKERS/Smilga (JUNKERS). Vīriešu konkurences sudraba medaļu ieguvēji Ondulat B pēc izmaiņām sastāvā ir izlēmuši nestartēt 2012. gada Latvijas kērlinga čempionātā. Sieviešu konkurences pagājušās sezonas uzvarētāju komandas Nicoll sastāvā notikušās izmaiņas nozīmē, ka 2012. gada sezonā komanda nestartē Latvijas čempionātā, kas savukārt nozīmē jaunas čempiones dāmu konkurencē. Dalību dāmu konkurencē ir apstiprinājušas pagājušās sezonas sudraba godalgu ieguvējas LKK/Mača (Vivat) un trešās vietas ieguvējas LKK/Linde (Milk).

Latvijas kērlinga čempionāts tiks aizvadīts divās daļās. Čempionāta pamatturnīrā koamandas aizvadīs divus spēļu apļus lai noskaidrotu četras spēcīgākās komandas kuras piedalīsies finālturnīrā, kurš tiks aizvadīts pēc Page sistēmas -  pamatturnīra pirmās vietas ieguvējs tiksies ar otrās vietas ieguvēju un trešās vieta sacentīsies ar ceturto. Pirmā pāra uzvarētājs sev nodrošina vietu finālā, kamēr zaudētājam ir jātiekas ar otrā pāra uzvarētāju lai noskaidrotu otru zelta medaļas spēles dalībnieku.

Latvijas čempionāta spēles tiks aizvadītas 2012. gada 21., 22., 28., 29. janvārī un 11., 12., 18., 19. februāri. Latvijas čempionāta finālspēles vīriešu un sieviešu konkurencē tiks aivadītas 25. un 26. februārī. Zelta medaļu spēles savukārt ir paredzētas 26. februāra pulksten 15:00. Visas Lavijas kērlinga čempionāta spēles tiks aizvadītas Kērlinga Hallē, Biķernieku ielā 121h, Rīgā.

Atgādināsim, ka Latvijas kērlinga čempionāta uzvarētāji iegūst arī tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas kērlinga čempionātā, kurš 2012. gadā norsināsies Zviedrijas pilsētā Karlstādē no 7. līdz 15. decembrim.

Pilns čempionāta spēļu grafiks ir pieejams šeit.

Visu speļu rezultātus online būs iespējams vērot Latvijas Kērlinga asociācijas mājas lapā www.curling.lv. Aizvadīto spēļu rezultāti un kopvērtējums ir atrodami sadaļās „Čempionāti/Vīrieši” vai „Čempionāti/Sievietes”

* Iekavās atzīmēts komandas nosaukums 2011. gada Latvijas čempionātā. Komandu nosaukumu izmaiņas veiktas balstoties uz jaunajiem Latvijas kērlinga čempionāta nolikuma noteikumiem saskaņā ar kuriem visu komandu noteikumi tiek veidoti pēc vienota principa, atdalot kērlinga kluba kuru komanda pārstāv vai atbalstītāja nosaukumu  ar šķerssvītru aiz kuras seko komandas skipa (kapteiņa) uzvārds.

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

 

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji