Talsu jaunieši apgūst kērlingu Rīgā
2011.gada 4.maijā Rīgā, kērlinga hallē Latvijas kērlinga asociācijas finansēto kērlinga attīstības projektu ietvaros notika apmācību seminārs par kērlinga teorijas un tehnikas pamatiem Talsu kērlinga kluba spēlētājiem. Seminārā piedalījās 10 dalībnieki, kuri visas dienas garumā gan teorētiski, gan praktiski tika iepazīstināti ar apgūstamo zināšanu un prasmju daudzumu, kas nepieciešams kērlinga spēlētprasmes pilnveidošanai.

Semināra teorētiskajā daļa tika detalizēti apskatītās šādas 3 galvenās tēmas:
1) Kērlings Latvijā, kērlinga spēles norise, noteikumi, ētika u.c specifika;
2) Izslīdējiena un birstēšanas tehnikas pamatprincipi, akmens trajektorija, birstēšana, komunikācija;
3) Kērlinga taktikas pamatprincipi.

Ledus nodarbībā dalībniekiem tika demonstrēti un kopīgi pēc tam izpildīti pamata vingrinājumi, kas nepieciešami, lai attīstītu līdzsvaru, atspēriena spēka izjūtu, izslīdējiena, birstēšanas un akmens palaišanas tehniku.

Ļoti atzinīgi no dalībnieku vidus tika novērtēta ledus kvalitāte, un līdz ar to dalībnieki saprata būtisko atšķirību starp kērlingu specializētajā hallē un kērlingu uz hokeja ledus. Semināra rīkotāji (Rudzīšu kērlinga klubs) un Latvijas kērlinga asociācija cer, ka šī kopīgi pavadītā diena dos impulsu Talsu kērlinga kluba spēlētājiem nākotnē konkurēt ar Latvijas vadošajām komandām.

Īpašu paldies semināra rīkotāji saka SIA „Kērlinga halles” darbiniekiem Arnim un Ivaram par kvalitatīvi sagatavoto ledu, neskatoties uz dažādām tehniskām problēmām ar ledus saldējamām iekārtām.

Rudzīšu kērlinga klubs
Latvijas kērlinga asociācija

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji