Sieviešu čempionāts noslēdzies, sākas Pasaules čempionāts vīriešiem
Zviedrijas sieviešu izlase jau pamatturnīrā ar deviņām uzvarām 11 spēlēs izcīnīja pirmo vietu, otrajā vietā atstājot Ķīnu (8-3), savukārt trešo un ceturto vietu ieņēma Dānija un Kanāda (abām 7-4).

Page 1-2 spēlē smagā cīņā Zviedrija ar 7:6 izmocīja uzvaru pret Ķīnu, savukārt 3-4 spēlē Kanāda ekstra endā bez pēdējā metiena tiesībām izrāva uzvaru 10:7 pret Dāniju.

Līdz ar to pusfinālā tikās Ķīna un Kanāda. Pārliecinošāk nospēlēja kanādietes, izcīnot uzvaru ar 8:5.

Bronzas spēlē Dānija un Ķīna līdzvērtīgi sacentās, nonākot ekstra endā. Tajā gan Ķīna izmantoja pēdējā metiena tiesības un uzvarēja ar 10:9, atstājot mājinieces dānietes bez medaļām.

Arī fināls izvērtās aizraujošs. Pēc nospēlētiem deviņiem endiem spēlē valdīja līdzsvars 5:5 un desmitajā endā pēdējā metiena tiesības bija Kanādai. Pēdējā metienā kanādietēm vajadzēja iemest pilnu akmeni četru pēdu aplī, bet tas neizdevās un tika piedzīvots zaudējums 5:7. Līdz ar to par Pasaules čempionēm kļuva Zviedrijas spēlētājas.

Visas Kanādas izlases spēles Pasaules čempionātā sievietēm, tajā skaitā finālspēli, iespējams vērot Kanādas sporta kanāla TSN mājaslapā.


Savukārt jau šo sestdien, 2. aprīlī, Kanādas pilsētā Redžainā (Regina) sāksies Pasaules čempionāts vīriešiem. Tajā sacentīsies 12 labākās pasaules vienības: ASV, Čehija, Dānija, Francija, Kanāda, Ķīna, Koreja, Norvēģija, Skotija, Šveice, Vācija un Zviedrija.

Mājiniekus kanādiešus pārstāvēs Džefa Stoughtona komanda. Stoughtons par pasaules čempionu kļuva tālajā 1996. gadā.

No 2. līdz 7. aprīlim tiks aizvadītas apļa turnīra spēles. Pasaules čempionāts vīriešiem noslēgsies 10. aprīlī.

Spēlēm būs iespējams sekot līdzi gan TV, gan interneta tiešraidēs. Translāciju saraksts pieejams šeit.

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji