Noslēdzies Zemgale Cup 2008
«Redmaram» tika arī sacensību galvenā trofeja, taču kopumā balvas sadalīja krietni vairāk. «Zemgale Cup» tika izspēlēts astoto reizi, un var teikt, ka šis turnīrs «skaita gadus» kērlingam Latvijā. 2001.gadā pirmajam turnīram Jelgavas Ledus hallē akmeņi tika izīrēti, un starptautisku statusu tam piešķīra divas komandas no Baltkrievijas ar ievērojami lielāku šīs spēles pieredzi. Bet jau divus gadus vēlāk «Zemgale Cup 2003» pulcēja 24 dalībnieku vienības, tostarp Krievijas, Baltkrievijas, Polijas un Spānijas kērlingistus, un divu dienu cīņas risinājās trijās apakšgrupās. Uzvarēja «Jelgavas maiznieks».

[img 1]MEDVED, Krievija[/img]Gadu gaitā turnīra dalībnieku skaits un «ģeogrāfija» nedaudz mainījušies. Ne vien «maiznieki» (tagad - «Junkers»), bet arī vairākas citas Jelgavas un Latvijas līderkomandas, strauji pilnveidojušas savu meistarību, piedalās ārvalstu turnīros un Eiropas čempionātos. Tikmēr «Zemgale Cup» kā izmēģinājuma placdarmu izmanto arvien jaunas vienības.

Šogad turnīrā piedalījās 18 komandas, un līdz ar jelgavniekiem un rīdziniekiem startēja arī Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Somijas pārstāvji. Sestdien divās apakšgrupās norisinājās priekšsacīkstes, bet pēc to rezultātiem komandas sadalījās «sudraba» un «zelta» apakšgrupās, kas svētdien noskaidroja uzvarētājus.

[img 3]«Nicoll» pa spēkam nebija pārspēt vien «ru.lv», rezultātā tikai trešā vieta[/img]Pēc iepriekšējiem punktiem «zelta» apakšgrupā uz pirmo vietu līdzvērtīgi kandidēja četras vienības, un visu izšķīra pēdējo spēļu rezultāti. Tie tad arī sarindoja trijnieku vietu secībā: «Redmars», jauktā Krievijas - Baltkrievijas - Latvijas komanda «ru.lv» un Rīgas dāmu komanda «Nicoll». Sudraba grupā pirmajā vietā «Apvārsnis» (Rīga), «Nollapaat» (dāmu komanda no Somijas) un «Ice Boss» (Maskava).

Pilni rezultāti šeit.

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji