Latvijas izlasēm uzvaras pirmajā EČ spēļu dienā

Latvijas vīriešu un sieviešu kērlinga izlases šodien, 23. novembrī, aizvadīja trīs spēles Eiropas Kērlinga Čempionātā kurās abas izcīnīja pa uzvarai.

Sieviešu konkurencē tika aizvadīta viena spēle, pret Vācijas izlasi, kuras skipam Andrea Šoppa (Andrea Schoepp) šis ir jau 26. Eiropas kērlinga čempionāts kurā viņa piedalās. Ļoti saspringtā spēlē tikai ekstra endā, pēc tam kad pretinieču pēdējais metiens izrādījās par platu un stipru,  Latvijas sieviešu izlase Evitas Regžas vadībā izcīnīja uzvaru 6 – 5. Spēles lūzuma punkti nāca 8. endā kad izmantojot pēdējā akmens tiesības tika gūti 2 punkti un panākts pārsvars 4 – 3, kā arī nākamajā, devītajā, endā, kad ļoti labi tika izmantots pretinieču garām aizmestais 6. akemens un bez pēdējā akmens tiesībām tika gūts punkts un jau pārsvars +2. Desmitajā spēles endā Vācijas sportistes, pēc lieliska Evitas Regžas pēdējā metiena uz mājas centru, spēja gūt nepieciešamos divus punktus lai spēli turpinātu ekstra endā, kurā gan Vācijas skips Andrea Šoppa pieļāvā kļūdu ar savu pēdējo metienu, kā rezultātā Latvijas izlases akmens palika tuvāk laukuma centram un tika gūts uzvaras punkts.

Par spēli komentē Latvijas nacionālo izlašu trenere Karri Vilmsa (Karri Willms) –

„Tā ir pirmā spēle, bet protams esam priecīgas. Tā bija ļoti saspringta spēle no pirmā līdz vienpadsmitajam endam. Es patiešam ceru ka visas spēles nebūs tik saspringtas, es to varētu neizturēt! Meitenes spēlēja labi un izpildīja tos metienus kas patiešām bija svarīgi. It īpaši Evitas metieni pirmajā spēles pusē ļāva pretiniecēm ņemt tikai vienu punktu nevis trīs. Spēles sākums bija smags, daudz nervozitātes, bet pēc piektā enda mums bija ļoti laba aprunāšanās, tikām vaļā no satraukuma un no sestā līdz vienpadsmitajam endam viņas bija ļoti fokusētas un labi spēlēja. Ļoti tika uzlabota arī komunikācija, pirmos piecus endus tā noteikti pastāvēja, bet pēc sestā enda tā bija patiešām laba!”

Komentārs oriģinālvalodā: „It’s the first game but of course we are happy. It was a very intense game right from the first end to the 11th end. I hope that all the games won’t be this intense otherwise I won’t make it! The girls played well. We made the shots that counted most. Evita especially made the cruical shots in the first part of the game to keep them taking 1 not 3. The beginning was tough, a lot of nerves and jitters but after the fifth end we had a good little chat, got out the excitement and the sixth to eleventh end they started focusing and playing well. We also improved the communication a lot, first five ends it was there but after the sixth it was really good.”

Vīriešu izlase savu pirmo spēli aizvadīja pret vieniem no čempionāta favorītiem Norvēģijas izlasi  Tomasa Ulsruda (Thomas Ulsrud) vadībā. Kaut arī spēlē tika piedzīvots zaudējums ar 7 -4 puiši var būt apmierināti ar spēli. Kā par spēli izteicās Latvijas nacionālo izlašu trenere Karri Vilmsa (Karri Willms), tad „Kopumā skatoties mēs nospēlējām neitrālu spēli. Nebija tāds brīdis, kad mēs spēlējām ļoti labi vai ļoti slikti. Komandai bija problēmas saprast ledu, kas apgrūtināja spēli. Pēc pirmās spēles puses tika izslēgtas lielās apgaismojošās lampas un arī tas ietekmēja ledus stāvokli ar ko mēs jau tā pat cīnījāmies. Kopumā mēs arī neizmantojām iespējas kuras mums bija. It īpaši tas attiecas uz dažām sitācijām, kad mums bija pēdējā akmens tiesības, kad varēja spēlēt agresīvāk. Šī bija laba spēle kurā iziet uz ledus, sajust to un arī akmeņus. Tā noteikti nebija slikta spēle, bet nebija arī laba.”

Komentārs oriģinālvalodā: „In  general we played on a neutral basis. There was no point really when we were on top of our game or on the bottom. We tried to understand the ice, which was a bit of a challange. Mid way through the game they switched off the light and that affected the ice conditions, that I think we struggled with a little bit. Overall, we didn’t capitalize on the opportunities and chances. There were a couple of opportunities with a hammer that we could have been more agressive but overall the game was good. It was a good game to get on the ice, get a feel for the ice and the rocks. And it wasn’t a good game and it wasn’t a bad game.”

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vakara spēli Latvijas vīriešu izlase aizvadīja pret Somijas sportistiem. Spēles pirmajos divos endos mūsu izlases pretinieki pieļāva vairākas kļūdas pateicoties kurām tika gūts pārsvars 2 – 0 taču spēles trešajā endā kļūdīties sāka Latvijas izlase un pēc dažiem neveiksmīgiem metieniem Somijas izlase guva 2 punktus un izlīdzināja rezultātu 2 – 2. Pirms spēles pārtraukuma tika pieļautas vēl dažas kļūdas un Somija jau izvirzījās vadībā ar 4 – 3. Taču spēles pārtraukums nāca mūsu vīriem par labu un tālāk sekoja ļoti labs spēles posms un jau astotā enda beigās tika panākts pārsvars 7 – 4. Taču devītajā un desmitajā endā Latvijas izlasi piemeklēja vairākas kļūmes un tika ļauts pretiniekam panākt izlīdzinājumu 7 – 7 un spēle turpinājās ekstra endā, kur bija nepieciešams lielisks komandas skipa Ritvara Gulbja pēdējais metiens lai gūtu punktu un svinētu uzvaru ar 8 – 7.

Pēc spēles komandas skips Ritvars Gulbis sniedza savu komentāru par ļoti saspringto spēli:

„Man bija tāda pārliecība, ka uz pīšanos mēs viņus varam sasiet tas arī mums izdevās. Otrajā endā kad mājā bija vesela kaudze akmeņu un viņi sita ārā un mēs dabūjām vienu punktu. Ja mēs paši būtu nedaudz labāk spēlējuši domāju, ka mēs spēli varētu beigt arī ātrāk. Desmitajā endā paši uztaisījām lūzumu spēlē, nedaudz sasteidzām, jo laiks ļoti gāja uz beigām. Ejot uz savu pirmo metienu es jau biju aizgājis līdz hakam pirms viņu akmens bija apstājies. It kā ierasto līniju kuru metām pirms tam atkārtojām, bet izrādījās, ka aizķēra sargu un ierullēja centrā. Pēc tam varējām mest draw tur klāt, tā kā izslēgt divus un atdot vienu punktu, bet nu tas būtu ļoti riskanti. Daudz kas var notikt ar akmeni pa ceļam vai paši kļūdās ar metienu tāpēc drošāk bija izsist vienu un atdot divus un turpināt spēli ekstra endā. Ekstra endā komanda tā pat visādus „jokus” taisīja, bet nu cerams ka caur ērkšķiem uz kaut kādu skolu. Tā skola gan tāda baigi smagā. Par laimi viss beidzās labi un cerams, ka mēs no tā kaut ko paņemsim. Artūram tā ir absolūti pirmā pieredze Eiropas Čempionātā un uzreiz A grupā. Nedaudz jāsadzīvo ar šīm situācijām un arī mums pašiem, tiem kuri ir pieredzējušāki vajadzēja konkrētāk pirms spēles izrunāt situācijas kā labāk nospēlēt. Bet nu beidzās viss laimīgi! Tagad dodamies mājās, kaut ko ieēdam un gatavojamies nākamajām spēlēm rītdien! Ir darbs, kas jāizdara, ir komandas kas jāuzvar un ja aizķersimies pie kādiem no jaudīgajiem džekiem tad viss būs labi. Pirmā diena noteikti noslēgusies pozitīvi!”

Svētdien, 24. novembrī Latvijas izlasēm paredzēta pilna spēļu diena – pulksten 9:00 Latvijas sieviešu izlase cīnīsies ar esošajām Pasaules Čempionēm Skotiju, pulksten 13:00 vīriešu izlase tiksies ar Francijas sportistiem. Pecpusdienas spēlēs pulksten 17:00 Latvijas sieviešu izlase mērosies spēkiem ar Šveices izlasi, bet vakara spēlē Latvijas vīriešu izlase tiksies ar Dānijas izlasi.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionātā: Ritvars Gulbis (skips), Normunds Šaršūns, Aivars Avotiņš, Artūrs Gerhards, Raivis Bušmanis, treneris – Roberts Krusts, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai 2013. gada Eiropas Kērlinga Čempionāta: Evita Regža (skips), Dace Regža, Ieva Bērziņa, Žaklīna Litauniece, Iluta Linde, treneris – Ansis Regža, nacionālo izlašu trenere – Karri Willms.

Latvijas kērlinga izlašu spēļu rezultātiem iespējams sekot www.ecc2013.curlingevetns.com kā arī www.facebook.com/latviancurling, www.twitter.com @LatvianCurling un www.curling.lv

Latvijas Kērlinga Asociācija vēlas pateikties Latvijas Republikas Izglītibas un Kultūras Ministrijai un kompānijām ISOSTAR un Goldline par izrādīto atbalsu Latvijas kērlinga izlasēm.

Latvijas Kērlinga Asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Photo © WCF/Richard Gray

Vakar pa eurosport skatījos ekstraendu - paldies Dievam, ka tā... Diezgan katastrofāls sākums, bet labas beigas! Ritvaram žetons, ka nenodrebēja roka pēdējā metienā, džekiem žetons, ka novadīja akmeni! Beigas labas, viss labs! Turās & uz priekšu pēc nākamās uzvaras!
2013-11-24 11:16:54

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji