Latvijas jaukto komandu izlase dodas uz Eiropas čempionātu

Šo sestdien, 14. septembrī, Skotijas galvaspilsēta Edinburgā sāksies Eiropas jaukto komandu kērlinga čempionāts, kurā Latviju pārstāvēs pagājušās sezonas Latvijas jaukto komandu kērlinga čempionāta uzvarētāji – komanda RKK/Veidemanis (skips – Arnis Veidemanis, Iluta Linde, Rihards Jeske, Sabīne Jeske). Kaut arī visiem Latvijas jaukto komandu izlases pārstāvjiem šī būs debija starptautiskos čempionātos, šis jau ir devītais gads, kad tiek aizvadīts jaukto komandu čempionāts un šis ir pirmais gads, kad šo sacensību organizācija ir nodota Pasaules Kērlinga Federācijas rokās. Kopumā čempionātā piedalīsies 25 nacionālo izlašu jauktās komandas (katrā komandā spēlē divi vīrieši un divas sievietes), kuras priekšsacīkstēm tika izlozētas trīs grupās. Latvijas izlase tika izlozēta A grupā kopā ar Skotijas, Čehijas, Vācijas, Ungārijas, Baltkrievijas, Polijas un Francijas izlasēm. Čempionāta B grupā izlozētas - Igaunija, Norvēģija, Krievija, Spānija, Zviedrija, Šveice un Velsa. Savukārt C grupā – Dānija, Somija, Īrija, Itālija, Slovākija, Slovēnija un Turcija.

Katras grupas divas labākas komandas un labākā (pēc Draw Shot Challane rezultāta) trešās vietas komanda izcīna vietu ceturtdaļfinālā, savukārt pārējās divas trešās vietas ieguvējas apakšgrupā aizvada play-off spēli par pēdējo vietu ceturtdaļfinālā. Finālu paredzēts aizvadīt 2013. gada 21. septembrī pulksten 17:00.

Latvijas izlasei Eiropas čempionāta grupu turnīra ietvaros ir paredzētas septiņas spēles:

Datums

Laiks

Pretinieks

14.09.2013.

21:30

Polija

15.09.2013.

16:30

Baltkrievija

16.09.2013.

12:00

Francija

17.09.2013.

16:30

Ungārija

18.09.2013.

12:00

Vācija

 

21:00

Rumānija

20.09.2013.

12:00

Čehija

 

21:00

Skotija

Lai uzzinātu vairāk par Latvijas izlases gatavošanos, mērķiem un noskaņojumu aicinaju izlases kapteini Arni Veidemani uz īsu sarunu -

Roberts Birznieks: Šis jūsu komandai, kopīgi un arī katram individuāli, ir pirmais starptautiskais čempionāts, kurā piedalīsieties. Vai ir kāds satraukums pirms Eiropas čempionāta?

Arnis Veidemanis: Nē, pilnīgi nekāda. Lai vai kas, bet ar psiholoģiskās sagatavotības problēmām šī komanda neslimo – tādā ziņā, kad nevienam nav nekādas autoritātes un neviens nekad nav ne no viena baidījies, baidījies izdarīt kādu kļudu vai zaudēt. Tādā ziņā nav nekāda satraukuma.

R.B.: Eiropas jaukto komandu čempionāts līdz šim tradicionāli ir norisinājies sezonas sākumā, kas nedod īpaši daudz laika sagatavošanās posmam. Vai komanda veica kādu īpašu sagatavošanos?

A.V.: Zinu, ka fiziskā ziņā vasaras laikā tika darīt vairāk nekā parastos apstākļos – kas brauca ar riteni, kas skrēja, kas peldēja. Vasaras laikā pāris reizes izmantojām Tukuma ledus halles treniņu iespējas, tīri tā lai aizbrauktu paslidināties. Protams, ka laika sagatavoties uz mix čempionātu ir maz, bet liekās, ka tik daudz cik mēs gribējām izdarīt arī esam paspējuši izdarīt. Palīdzēja arī tas, ka Rīgas halle jau ir vaļā no augusta vidus.

R.B.: Sagatavošanas procesa laikā piedalījāties Riga Open 2013 turnīrā (izcīnīta 8. vieta) kā arī aizvadījāt treniņspēles pret Latvijas komandām. Kā vērtējat savu sniegumu šajās spēlēs?

A.V.: Mums sagatavošanās procesā uzsvars tika likts uz tehnikas un individuālajiem treniņiem tad Riga Open bija pakārtots vairāk komandas sadarbībai un komunikācijai lai parādītu sev kādas ir kļūdas un tās labotu. Sākums bija ļoti smags, bet ar katru spēli palika ar vien labāk un labāk un jau pēdējā spēle pret Roņiem (Latvijas vīriešu izlase), kā arī sparinga spēlē pret viņiem nedēļu vēlāk sniegums jau bija vērtējams kā OK. Kopumā tendece ir pareiza – ar katru spēli jūtamies un spēlējam ar vien labāk.

R.B.: Ja tu rezumētu sagatvošanās posmu un komandas gatavību?

A.V.: Protams gribētos vēl 2 – 3 nedēļas laika, bet nu uzskatu, ka kādā 85% - 90% līmenī jau esam.

R.B.: 2013. gada Eiropas jaukto komandu kērlinga čempionāts notiek nosacītajā kērlinga dzimtenē Skotijā. Vai tev un komandai ir kādas īpašas gaidas par to kā notiks čempionāts?

A.V.: Murray Field arēnā, kur norisināsies čempionāts spēlējuši neviens neesam un ja godīgi tad par lietām, kas ir ārpus sportiskā neesam nedz domājuši nedz runājuši. Neko tādu īpašu negaidām.

R.B.: Un kā ar pašu spēles ledu. Vai ir kādas gaidas par tā kvalitāti?

A.V.: No tiem spēlētājiem, kuru ir bijuši Skotijā esam „ievākuši” informāciju, ka ledus noteikti būs ļoti ātrs, bet godīgi sakot tā ir lieta, kas jāredz ir uz  vietas, jo ledus noteikti nebūs tāds pats kāds bija pus gadu atpakaļ. Priekš ledus novērtēšanas ir iesildīšanās diena un 10 minūtes pirms katras spēles.

R.B.: Uz čempionātu dodaties divas dienas ātrāk. Kādi sagatavošanās pasākumi paredzēti uz vietas Skotijā?

A.V.: Jā, uz čempionātu dodamies divas dienas iepriekš. No sākuma braucam uz Glāzgovu pirmkārt jau tikties vēlreiz ar treneri (John Summers būs Latvijas jaukto komandu izlases treneris Eiropas Čempionātā) otrkārt mums ir sarunātas divas sparinga spēles, vai arī viena spēle un viens treniņš. Galvenokārt šo sagatavošanos gribam veikt lai nedaudz pierastu pie lielajām arēnām, pie ātrā ledus. Tā lai būtu tās dažas spēles tur pat uz vietas tieši pirms čempionāta.

R.B.: Nedaudz par jūsu apakšgrupu. Grupā ir daudz pazīstamu spēlētaju un komandu – Ungārijas, Skotijas, Vācijas izlases, kā arī vairākas samērā mazāk pazīstamas komandas un spēlētāji. Vai ir kādi pretinieki ar kuriem spēli gaidāt īpaši?

A.V.: Pamtuzdevums čempionātam ir pozitīva uzvaru/zaudējumu bilance, tā kā ja izdosies „aizķert”  piemēram Skotiju, Vāciju, Čehiju vai Ungāriju būs ļoti OK. Tā kā īpašas spēles būs pret stiprākajiem favorītiem.

R.B.: Tad varētu teikt, ka viens no komandas mērķiem ir uzvara pret kādu/kādām no nomināli spēcīgākajām gupas komandām?

A.V.: Protams. To ne tikai gribētos, bet tas tieši arī ir viens no mērķiem. Nekādu īpašu uzstādījumu no Latvijas Kērlinga asociācijas saņēmuši neesam, tā kā nekādu lielo spiedienu neizjūtam, līdz ar to es ceru, ka mēs būsim brīvāki un līdz ar to varētu būt arī rezultāts. Katrā ziņā, ja mēs būtu viņu pozīcijās droši vien grūtāk būtu spēlēt nekā mums. Tik pat labi varam grupā būt otrie vai trešie, tikpat labi arī septītie – ta starpība starp Ungāriju, Čehiju, Franciju un mums nav tik liela, ka varbūt arī mums izdodās.

R.B.: Tad viens no komandas mērķiem čempionātā būtu uzvara pār kādu no „lielajām” kērlinga valstīm. Kādi vēl mērķi čempionātam?

A.V.: Vinnēt tās komandas, kuras ir nosacīti vajākas par mums, tā ir Baltkrievija, Rumānija un Polija un tad no nominālā pirmā piecinieka „aizķert” vismaz vienu. Lai minimālā bilance grupā būtu 4 – 4. Un tad jau skatīties un cīnīties par pozitīvu bilanci 5 – 3, kam vajadzētu nodrošināt jau trešo vietu grupā un iespēju izkļūt no grupas.

R.B.: Kādas prognozes grupas uzvarētājiem un čempionāta play-off dalībniekiem?

A.V.: Godīgi sakot citas grupas čempionātā neesmu pētījis – pietiek ko darīt analizējot un domājot par savas grupas spēlēm. Nu viennozīmīgi varu pateikt, ka Skotija, Čehija un Vācija būs mūsu grupas favorītes. Un domāju arī , ka Skotija un Vācija pacīnīsies par medaļām kopvērtējumā.

R.B.: Novēlējumi un atvadu vārdi līdzi jutējiem?

A.V.: Teiksim, kaut  kādu toleranci, ja viss nenotiek tā kā gribētos, jo spēles zīmējumā „iesim uz visu banku”. Godīgi sakot komandai nav mērķis ceturtā, piektā vai sestā vieta grupā.Vai nu mēs esam pirmajā trijniekā vai septītie. Uz katru spēli noskaņosimies uz uzvaru!

Tā kā galvenais ir turēt īkšķus!

Vēlēsim veiksmi Latvijas jaukto komandu izlasei 2013. gada Eiropas čempionātā un sekosim līdzi spēļu rezultātiem oficiālajā čempionāta mājas lapā www.emcc2013.curlingevents.com

Latvijas Kērlinga asociācijas ģenerālsekretārs
Roberts Birznieks

Es jau turu īkšķus!!!! :)
2013-09-13 08:56:45
AIZIET, LATVIJA!!!!!!!!! Paldies, Robert, par interviju!!!! Turam īkšķus!!!!!!
2013-09-12 22:57:07
Paldies par interviju un turam īkšķus! :)
2013-09-12 14:59:39

Ģenerālsponsori

Atbalstītāji